Ile max ramu do tej płyty głównej

Witam wszystkich,

Mam takie pytanie odnośnie RAM do płyty głównej FOXCONN A74ML-K A740G SAM2+, mianowicie to ile moge do niej najwiecej załaczyc RAM i DDR-2 czy 3 moge do niej połaczyc bo narazie nie mam czasu sprawdzic w necie,a chciałbym zwiekszyc szybkosc kompa :slight_smile:

DDR2 4GB, 2 link w google po wpisaniu nazwy płyty, szybciej niż pisanie postu na dp :wink:

danieloso122 , proszę poprawić temat na bardziej konkretny. Używasz opcji EDYTUJ.

Mam jeszcze jedno pytanie jesli mam DDR2 to moge np, podłaczyc RAM-y DDR3 ?

Pamięci DDR3 nie są kompatybilne wstecz, tzn. nie współpracują z chipsetami obsługującymi DDR i DDR2. - wikipedia.

Mój znajomy twierdził, że DDR3 jest kompatybilne z chipsetami obsługującymi DDR2, w kontekście możliwości wsadzenia ich do “wejść DDR2”.

http://en.wikipedia.org/wiki/File:Deskt … arison.svg

Zależy jaki amsz system operacyjny , jak Xp to i tak będzie Ci widział tylko max 3,5 gb ramu :stuck_out_tongue:

Yyy… Nie od systemu a od architektury zależy. Jeśli autor ma XP x64 - który chyba gdzieś tam występował - to będzie wykorzystane więcej niż 3.5 Gb.

niemam XP 64 tylko Win 7 64 a to jest jakas roznica?

W tym konkretnym wypadku nie :wink:

Taka różnica że do win 7 możesz spokojnie pakować ramy , a w xp max 4 :slight_smile:

Skąd takie informacje?

Nie ma żadnej różnicy do windows 7 jak i Xp jeśli są to wersje 32bit “mieści się” ok 3,2Gb

Po co mącicie? Autor zapytał jaka jest różnica w odczycie ramu między xp 64 a 7 64, napisałem, że żadna, więc co jeszcze chcecie wyjaśniać?