Ile miejsca na dysku dla WoW?

Od rana mam problem z uruchomieniem World of Warcraft. Dotychczas gra była w wersji 4.0.6.13623, ale ukazał się nowy patch (4.1) i już nie da się go zainstalować, bo wyświetla się komunikat o zbyt małej ilości wolnego miejsca na dysku.

Gra zajmuje 16 GB i jest jedynym obiektem na całej partycji. Wolnego miejsca zostało 9,6 GB. Cała partycja ma 25,6 GB - niestety gram na starym laptopie i on tak ma podzielone partycje (zmiana ich układu i rozmiaru nie wchodzi w grę). Usunąłem wszystko z tej partycji, wyłączyłem przywracanie systemu i już nie da się zwolnić ani megabajta więcej. Ile ta gra potrzebuje wolnego miejsca, żeby się zaktualizować?

Nie posiadam WoW, ani nigdy w to nie grałem, ale być może gra wymaga więcej wolnego miejsca na partycji systemowej?

Domyślam się, że gra leży sobie poza systemową partycją?

Może podczas instalacji patch potrzebuje nieco miejsca na partycji systemowej (C ?) na pliki tymczasowe, rozpakowywanie itp. Nie masz czasem zapełnionej tej partycji po brzegi?

Zawsze możesz ściągnąć tam gdzie Ci pasuje z tej strony http://www.wowwiki.com/Patch_mirrors, a potem tylko odpalić patcha.

Dzisiaj zainstalował mi sie nowy patch (4.1…) i cały folder z grą zajmuje 31,5 Gb.

W takim razie wejdź do folderu \World of Warcraft, wywal wszystkie pliki typu “wow-4.0.1.2210-enUS-tools-patch.exe” itp., to samo w \World of Warcraft\Updates. Oczywiście sam plik Blizzard Updater.exe zostaw.

A po co mam wywalać ?

Dysk przeznaczony dla gier mam o pojemności 500 Gb i nie ma tam nic poza WOW-em.

Na partycji systemowej mam ok. 10 GB wolnego miejsca, ale raczej nie jest ona potrzebna do patchowania, bo patche ściągają się do folderu gry z pominięciem systemowego tempa. Trochę lipa z tym patchowaniem. Będę musiał kupić większy dysk. Dobrze, że subskrypcja kończy się za parę dni, to niewiele stracę…

Dodane 2 maja 2011, o 08:53

Mam nowego pomysła odnośnie WoW :slight_smile: Czy gybym kupił dysk zewnętrzny USB, dałoby się z niego grać w WoW? Na pewno gra by się zainstalowała, tylko czy z zewnętrznego dysku jest sens grać, biorąc pod uwagę wąskie gardło interfejsu USB?