Ile miejsca na system?

Chciałbym się zapytać ile miejsca poświęciliście na system? Mam XP Home który mi zajmuje 1.7Gig na partycji 5Gig. Czy to rozsądny wybór tak duża partycja systemowa i jak to wygląda u Was?

Ja mam na system 7 GB i styka

:smiley:

5GB to jest rozsadna propozycja. Ja stosuje od 5 do 8 GB.

Jednak na C mam tylko ważne programy, reszta na c.

Było o tym wielokrotnie poczytaj.

Ja u siebie mam 7gb na system i reszte programów kiedys miałem 5 gb ale to dla mnie było troszke za mało Pozdrawiam :smiley:

ja mialem xp professional i partycje 5 gb i mi nie starczylo i czy ci starczy to tylko twoj wybor zalezy ile bedziesz mial zainstalowane ja teraz mam na partycji z windowsem 19.5 gb

Prosze powstrzymywać sie od postów ja mam 7.

Prosze o uzasadnienia itd.

No wiec ja rowniez mam 7 a dokladnie 7,3 GB

Swa wypowiedz chcialbym uzasadnic tym, ze wiecej ani mniej mi nie potrzeba poniewaz oprocz systemu mam tu tylko zainstalowany software (oprocz gier) , a poniewaz nie korzystam z zadnych rozbudowanych aplikacji i to co mam zajmuje niewiele miejsca to i tak mam jeszcze 2 GB wolnego miejsca.

Acha chcialbym jeszcze dodac, co wazne ze 7 GB mi wystarcza glownie dlatego ze plik wymiany mam przeniesiony na inna partycje a nawet na inny dysk. w przeciwnym razie te moje 7 GB by mi nie wystarczylo

To jest zbyt mała partycja

U mnie:

dysk 80GB :

5Gb -system 98se który służy wyłacznie do obsługi skanera no i czasem jak nie moge czegoś wywalić z partcji D (druga partycja) to wywalam poprzez system na C

30GB - system xp gdzie robie prawie wszysko (partycja D)

i partycja E 40GB system plików NTFS( tamte 2 FAT ) troche filmów , muzy i kopie bezpieczeństwa programów i dokumentów , systemu niet na tej partycji

ile miejsca?

wszystko zależy od tego ile gier-programów będziesz miał zaistalowane, no i czy będziesz miał na tej partycji plik wymiany i jaki będzie duży, kosz, hibernacja, przywracanie systemu,

wiem można rozmiary tych rzeczy zwiększać-zmniejszać, ale…

to wszystko razem zajmuje najwięcej miejsca…

ja np.: w chwili obecnej mam 20GB i gra :slight_smile:

Dzięki bardzo wszystkim :smiley:

Dodam od siebie, że mi 1.7GB zajmuje system ze sterownikami grafiki, dźwięku i drukarki(wszystkie stery najnowsze :P) a także mam plik wymiany na partycji systemowej.

BTW Po oczyszczeniu dysku, które przed chwilą robiłem zostało mi “tylko” 1.5GB

Pozdrawiam :slight_smile:

Najlepiej miec 8GB na parctycji systemowej XP. To optymalna liczba.

A dlaczego nie 9 czy 10 GB.

Ja mam 10GB. Czasem jak mi się śpieszy to zrzucam na tą partycję jakieś dane, bo to domyślna lokacja i i wtedy przydają się te dodatkowe 2-3 GB.

ja posiadam dysk 40 gb podzielony na 2 partycje

c :arrow: 22 gb

d :arrow: 15 gb

na C mam zainstalowany 98

na D xp

ogólnie to na system nie wystarczyłoby mi np. 8 gb gdyż sporo aplikacji posiadam i zwiększyłem pojemnośc partycji do 15 gb na partycji D. słuzy ona do pracy tj do grafiki i programowania 8)

partycje C posiadam do pobierania różnych rzeczy z internetu, czasem dużo tego jest :slight_smile: i jak jest jakiś problem z systemem lub że plik nie chce sie usunąć to mam od tego drugi os żeby błąd załatać albo się przesiąśc i pracować na tym następnym, więc również tobie polecam posiadanie partycji w graniach 12-15 gb chyba że skromne rzeczy tylko przy komputerze wyczyniasz :slight_smile:

Dlatego 8, bo 7 to za mało. Oczywiscie moze byc i wiecej niz 8, ale ja pisałem, ze najmniejszy rozsadny rozmair to 8GB.

Fidelio zastanów się co piszesz. Ja mam system na 5,5 Gb i też mógłbym napisać, że najlepiej mieć właśnie tyle, bo u mnie działa a moim zdaniem 8 to zdecydowanie za dużo :? jaki to ma sens? W ogóle temat jest dziwny. Rozmiar partycji systemowej to sprawa tak indywidualna że nie wiem jak tu można coś sensownego poradzić nie siedząc w skórze usera który pyta i nie znając jego potrzeb, zamierzeń i możliwości sprzętowych.

Jusef od jak dawna masz komputer? Nie jesteś w stanie sam stwierdzić ile ci potrzeba? Nikt nie doradzi ci lepiej niż ty sam moim zdaniem. Poeksperymentuj trochę - podział dysku na partycje nie jest sprawą nieodwracalną, zawsze można pozmieniać jak stwierdzisz że coś jest nie tak…

Ja mam jeden dysk 8 GB i trzymam na nim wszystkie programy łącznie z systemem a mam XP, po zainstalowaniu tego wszystkiego zostaje jeszcze z jakies 2-3 gb wolnego miejsca.

Ja na XP Professional mam dokładnie 3,9 GB:), ale na dyku tym znajduje się tylko Windows, stery i przeglądarka - i dlatego komp dłużej chodzi bez zarzutów. Zależy też jaki duży masz dysk. Mój cały dysk ma pojemność 40 GB.