Ile moge dodać ramu?

Chce kupić sobie pamięć RAM do komputera, bo gry już powoli ledwo zipią :evil:

Jeśli coś trzeba dopisać to prosze odpisać :smiley: Jestem totalnie zielony w tej dziedzinie :wink:

_______________________________________

Komputer z procesorem x86 obsługujący interfejs ACPI

Microsoft Windows 7 Home Premium

Właściwości płyty głównej:

ID płyty głównej 08/31/2009-P43-ICH10-7A69PG0FC-00

Nazwa płyty głównej Gigabyte GA-EP43-UD3L

Właściwości magistrali FSB:

Typ magistrali Intel AGTL+

Szerokość magistrali 64-bitowy(a)

Rzeczywista częstotliwość taktowania 267 MHz (QDR)

Efektywna częstotliwość taktowania 1067 MHz

Przepustowość 8533 MB/sek

Właściwości magistrali pamięci:

Typ magistrali Dual DDR2 SDRAM

Szerokość magistrali 128-bitowy(a)

DRAM:FSB Ratio 12:8

Rzeczywista częstotliwość taktowania 400 MHz (DDR)

Efektywna częstotliwość taktowania 800 MHz

Przepustowość [TRIAL VERSION] MB/sek

Właściwości magistrali mikroukładu płyty głównej:

Typ magistrali Intel Direct Media Interface

Informacje fizyczne płyty głównej:

Liczba gniazd procesora 1 LGA775

Liczba gniazd rozszerzeń [TRIAL VERSION]

Liczba gniazd pamięci 4 DDR2 DIMM

Urządzenia zintegrowane z płytą główną Audio, Gigabit LAN

Współczynnik postaci ATX

Rozmiar płyty głównej 210 mm x 300 mm

Mikroukład płyty głównej P43

Procesor:

Intel Core 2 Duo

Ram: Typ:

2GB (2048 MB) DDR2

Sekunda szukania -> http://www.gigabyte.pl/products/mb/spec … 3l_10.html 4 złącza 1.8V DIMM DDR2 obsługujące do 16 GB pamięci

Info o płycie…

http://www.gigabyte.pl/products/mb/specs/ga-ep43-ud3l_10.html

Możesz nawet 16gb włożyć tylko czy ci to potrzebne???

Ogólnie możesz dołożyć 1gb jeśli masz win7 32bit co da ci 3gb tyle ile jest mniej więcej w stanie widzieć system 32bitowy…

lub 2gb jeśli masz win7 64bit - da ci 4gb wystarczalne do normalnego użytku domowego… internet, office, gry filmy…

Ogólnie proponuję czyszczenie systemu z syfu… może tu leży też problem…

Interesuje mnie około 5-6GB RAMu

Chodzi mi głównie o to aby gry takie jak Crysis 2 albo BattleField 3 , w którą właśnie gram chodziły bardziej płynnie. Mam duże problemy z pamięcią RAM w BF3 na multiplayer.

Prosiłbym o dokładne modele, które powinnem kupić. Z góry dziękuję :smiley:

Skąd pomysł, że to problem z pamięcią RAM ? Podaj pełną konfigurację swojego komputera.

Pytanie zasadnicze, jaką masz kartę graficzną?

A podczas gry MP bardziej ci brakuje mocy obliczeniowej procesora i stabilności internetu.

Na 4 gb ramu wszystko powinno dobrze działać… jak cię stać to możesz dokupić więcej niż 4… ale czy to więcej będzie wykorzystywane… to już inna sprawa…

Jaki masz system 32bit czy 64bit

Dla win7 i gier uruchamianych na nim 2gb to za mało… wtedy zaczyna się korzystanie z pamięci wirtualnej na dysku…

obstawiam że jak dokupisz 2 gb to ci wystarczy…

pomyśl też nad zmianą na mocniejszą kartą graficzną, prockiem…

mam 32bit win7 karta graficzna chyba nie jest najgorsza ? :roll:

Dodane 30.12.2011 (Pt) 15:18

Co do procesora niewiem :frowning:

Ale internet mam kupiony 100mb/s więc raczej nie (mój ping jest zawsze ponizej 20)

To chociaż podaj model tej karty, bo póki co nie podałeś.

Może jakiś programik z linkiem ? :smiley:

Dodane 30.12.2011 (Pt) 15:22

NVIDIA GeForce 9600 GT

Dodane 30.12.2011 (Pt) 15:23

Tutaj całe info o komputerze:

http://w637.wrzuta.pl/plik/542eVrbYhxA/ … uter_staty

Prawym na komputer, właściwości…

podaj co tam jest przy procesorze…

co do karty graficznej tam też klikasz po lewej stronie : Menadżer urządzeń i zakładka karty graficzne…

No to kaplica stary, bo ta grafika owszem zła nie jest - ale do płynnego grania w BF3 zdecydowanie trzeba czegoś mocniejszego, do tego czterordzeniowego procka. Dokładając RAM nic nie wskórasz.

Tak propo mojego kompa to on strasznie warczy :evil:

Dodane 30.12.2011 (Pt) 15:27

Może poprostu lepiej będzie kupić nowy komputer?

Dodane 30.12.2011 (Pt) 15:31

Procek : Intel Core 2 Duo E7400

Dodane 30.12.2011 (Pt) 15:33

Nie chodzi mi o jakieś tam ULTRA GRAFIKI tylko zeby chociaz na NORMALNY chodził OK bo na NISKICH mi wywala co chwila :evil:

Dodane 30.12.2011 (Pt) 15:39

Jak wszystko co napisaliście przeanalizowałem to chyba najlepiej będzie jak procek zmienie na intel core5 i do tego dodam 2gb ramu co ?

Żebyś mógł wykorzystać w pełni te 4 GB RAM-u lub więcej musisz posiadać system Windows 7 w wersji x64, bo z tego co piszesz to posiadasz system Windows 7 x86 - czyli 32 bitowy, zatem maksymalnie wykorzystasz tylko 3,25 GB pamięci RAM.

Typ komputera -> Komputer z procesorem x86 obsługujący interfejs ACPI

Windows 7 Home Premium

_____

Czyli nie moge mieć więcej niż 3.25GB RAM’u ? Bo ja już nic nierozumiem

No niestety nie, bo przy 32 bitowym systemie Windows 7 wykorzysta on maksymalnie 3,25 GB pamięci RAM.

Mieć możesz jak najbardziej… ale system będzie widział tylko około 3,25gb

To nie jest takie skomplikowane jak się wydaje :wink: Systemy operacyjne takie jak Win7 32Bit obsługują około 3,25 GB RAM i choćbyś włożył tam 16 GB to i tak system zobaczy tylko te 3.25GB. Natomiast jak byś miał zainstalowany system 64Bit to mógłbyś na przykład dołożyć sobie dwie kostki po 2GB czyli razem 4GB i miałbyś te swoje 6GB ram. Problemem w tym przypadku jest leciwa karta graficzna i pewnie słabe łącze internetowe(sprawdź czy nie gubisz pakietów - wchodzisz na start uruchom i wpisujesz ping google.pl -t no i enter). Spróbuj sobie tego programu http://www.dobreprogramy.pl/System-Info-for-Windows-SIW,Program,Windows,13062.html albo jakiegoś innego narzędzia do identyfikacji sprzętu i oprogramowania. Sprawdź dokładnie jaki masz system to na pewno ktoś z forumowiczów Ci doradzi co zrobić.

Ogólnie…

Jeżeli dysponujesz jakimś tam funduszem to…

jedno z rozwiązań przy zakupie tylko ramu:

sprawdź czy możesz swojego Windows 7 Home Premium 32bit zmienić na 64bit w ramach licencji…

jeśli tak wtedy możesz myśleć o zakupie więcej ramu niż 1gb do tego co masz…

jeśli nie to chyba najlepiej wyjdzie kupno 1gb…

Czy możesz przejść na 64bity to już ci nie podpowiem…

jeśli byś miał więcej kasiorki to możesz myśleć o modernizacji kompa…

zmiana procka (ale wedle opisu na stronie producenta to procków z i3, i5 nie założysz… do tej płyty głównej), grafika na jaką mocniejszą…

no i oczywiście ram… względnie ile kasy w tym zakresie wedle możliwości sprzętowych musiałbyś wydać to już może ktoś ci podpowie… no i oczywiście jaki sprzęt…

To mam kupić procesor nowy (zebym mogl miec wiecej RAM’u) czy Windows 7 64bit ? Bo już nic niekumam :frowning: