Ile mogę dołożyć RAM do mojego Asusa?

Chciałbym córce przyśpieszyć trochę laptopa. Posiada Asusa z procesorem i3 5005u. Obecnie ma 4 Gb ramu … chciałbym trochę dołożyć pamięci , aby tak się nie "ciął"w czasie gier.
Moje pytanie , jak sprawdzić ( bez mechanicznego rozbierania ) , ile kości posiadam obecnie( czy jedną 4 , czy może dwie po 2Gb ?
Do ilu mogę zwiększyć , czy te 4 GB zostawić i dołożyć , czy kupić nowe. chodzi mi o konfigurację …
Ktoś pomoże ?

Ilość obsadzonych slotów oraz typ pamięci pokaże ci CPU-Z.
Znajdź i podaj dokładny model laptopa (powinien być na spodzie), bo mam niejasne przeczucie że niewiele zdziałasz - nawet dokładając pamięci.

W sumie można wystawić na Allegro i kupić nowy, niskonapięciowe i3 5000 nie były zbyt wydajne “do gier”, często były z samą integrą (nie do gier) lub protezą karty graficznej. Podaj jednak model, dla 100% pewności.

W praktyce oznacza to, że na laptopie córki pójdą znośnie gry do…2010 roku.

Witaj, podaj MODEL laptopa byśmy wiedzieli jakiego szukać.

No nie bardzo. Mój ASUS ma 4 sloty wg CPU-Z, a fizycznie dostępne tylko dwa.

Nie mam pewności, a nie mam teraz jak sprawdzić. O ile dobrze pamiętam to Asus A540L.
Zainwestowałem już w niego i zmieniłem mu dysk twardy na SSD, A wcześniej był HDD.
Jest już lepiej, ale chciałem jeszcze dla większej poprawy powiększyć ram. Nie chodzi mi o jakieś szaleństwo, ale np. z 4GB na 8GB

Jeśli się nie pomyliłeś to możesz dołożyć jedną kość RAM 4GB lub 8GB w jedno wolne gniazdo
https://tinyurl.com/yywbzxy5

Rozumiem z Twojej wypowiedzi że mam w sumie dwa gniazda. Plus lutowaną pamięć 4 GB.
Czyli dwa wolne gniazda mogę zapełnić tak, aby całość nie przekroczyła 12GB ( RAZEM Z 4 GB lutowanej pamięci ) czyli mogę dołożyć 8GB

Masz jedno wolne gniazdo, bo w drugie masz wlutowaną na stałe pamięć RAM 4GB.

Dziękuję za pomoc. Rozumiem że przy wyborze mam kierować się wielkością, w tym wypadku nie wiecej jak 12GB. Taktowanie musi być takie samo jak kości już zintegrowanej.
Ale czy oprócz taktowania, i to że jest DDR3 to coś jeszcze?