Ile mogę dostac za takiego laptopa?

Witam tak jak w temacie chce sprzedać Laptopa OPTIMUS to jego parametry

Platforma; M200M 8089C 15’ w/o ODD 2062

Procesor; Intel Celeron M 1.4/400/1MB SL8ML

Pamięć Ram; DDR SODIMM 256/333 Super Elixir

Dysk HDD; Fujitsu MHV2040AT 40GB/4200 2.5

CD ROM/DVD; Slim DVD-RW Sony DWQ58A

Karta Graf; Intel 82852/82855-zint.

Karta Dźwiekowa; AC 97-zint.

Karta sieciowa; VIA VT6105-zint.

Zasilacz; 19V 3.16A ADP-60DB

Bateria do wymiany nie trzyma prądu

Zakupiony 02-11-2006

Stan dobry i techniczny wszystko chodzi w 100%

500-600 zł powinieneś dostać :slight_smile:

Bo Kolega taki chce się zamienic na stacjonarny PC o parametrach

Procesor Athlon XP 2000+ @ 1.66GHz

RAM DDR 333MHz 1GB ( Crucial Dual 2x512MB )

Karta Graficzna Ati Radeon 9200 128MB

Dysk tWardy WD 80GB ( 8MB Cache, 7200rpm/min )

Płyta główna ABIT NF7

SPECYFIKACJA:

Procesory (CPU)

*AMD-K7 / Athlon / Athlon XP /Barton /Sempron FSB 200/266/333/400MHz FSB

Chipset

*NVIDIA nForce2 Ultra 400 + MCP2

AGP

*Accelerated Graphics Port AGP 8X/4X (0.8V/1.5V)

Pamięć

* 3 x 184-pin DIMM Dual DDR 266/333/400

Audio

* 6-koanałowa (5.1) karta muzyczna AC 97 CODEC

* Profesionalne cyfrowe wyjścia optyczne S/PDIF

LAN

* 10/100M LAN

Złącza wewnęczne

* 1 x AGP8X/4X

* 5 x PCI slots

* 1 x FDD 1.44MB/2.88MB

* 2 x Ultra DMA 33/66/100/133

* 2 x USB 2.0 ,

* 2 x CD-IN

* 1 x IrDA

Złącza zewnęczne

* 1 x PS/2 Klawiatura

* 1 x PS/2 Mysz

* 2 x Serial

* 1 x Parallel

* 1 x S/PDIF OUT

* 5 x Audio

* 2 x USB 2.0,

*1 x RJ-45 LAN

Monitor+Klawiatura

Dodane 07.05.2009 (Cz) 9:03

I chciałbym zapytać czy warto?

Czytałem w innym temacie :wink: Osobiście został bym przy jednostce mobilnej :slight_smile:

Michu90b tzn?

200zł, może 300 jak jest w b.dobrym stanie…

Osobiście wybrał bym laptopa bo mniejszy, mniej prądu pobiera a jak nie ma to być komputer do gier to do podstawowych czynności wystarczy :slight_smile: No może by się przydało powiększyć ilość ramu w tym laptopie.

Michu90b własnie wiesz teraz dokupić kość ram koszt w mojej miejscowości niema takiej kości więc i się dlatego pytam

myślę jak kenny 300 pln max jak super stan jak rok temu kupiłem mamie do neta za 500 zł asusa a9rp a ma lepsze parametry i kupiłem nówke w sklepie

Poszukaj na Allegro. Może trafi się okazja że taniej kupisz :slight_smile:

Michu90b na allegro kości nie będe kupował wystarczy że kolega kupił i 100zł poszło na starą zje…ną kość

To że ktoś trafił na oszusta nie znaczy że i ty trafisz.

Komputer ma stanowczo za mało RAMu!

Jeśli chodzi na czymś nowszym niż Windows 2000 to będzie tragicznie mulił. Windows XP będzie w miarę chodził, dopuki nie zainstaluje mu się antywirusa albo nie uruchomi przeglądarki.

Ciężko będzie dokupić DDR 333MHz, w dodatku o tym samym współczynniku CL. Dołożenie pamięci o innych parametrach może skutkować pojawianiem się komunikatów błędów (np. “pamięć nie może być read”). Prawdopodobnie będzie działał DDR400, automatycznie ustawi się niższy zegar. Najlepiej kupić kość minimum 512MB, a starą wymontować. Ten chipset nie obsługuje trybu dualchanell, więc nie ma sensu montować kilku modułów. Trzeba uważać, bo laptopy mają inne moduły niż komputery stacjonarne.

Brak części w lokalnych sklepach to dziwny argument. Jeśli mają w hurtowni to przecież mogą sprowadzić przy okazji najbliższej dostawy towaru (czyli w ciągu kilku dni), chyba że im się nie chce. Można spróbować na Allegro (dojdą koszty przesyłki) albo używaną na jakiejś giełdzie komputerowej, i ile jest w okolicy.

Co do ceny, to zależy od stanu, w jakim jest komputer. Jeden będzie jak z fabryki, inny jak psu z gardła wyjęty.

Natomiast ten stacjonarny jest dosyć antyczny. O grach nie ma mowy, gdyż Radeon 9200 to bardzo słaba karta, może nieco szybsza od i855G, ale również nie obsługuje DirectX9, co najwyżej DX8. Procesor ma ciut szybszy, ale nie za dużo (mobilne są szybsze niż stacjonarne o tym samym zegarze). Nie wiem co to za komputer, bo jeśli składak to może mieć tendencję do bardzo głośnej pracy.

Ja osobiście zostałbym przy laptopie, tylko dorzuciłbym mu RAMu. Później można dokupić monitor zewnętrzny LCD i pracować na obydwu (grafika intelowska doskonale się do tego nadaje), przyda się jeszcze dysk pod USB jakieś minimum 160GB na kopie zapasowe i ważne pliki. I muszka.

Z baterią może być problem, bo są stosunkowo drogie (kilkaset zł), ale do pracy stacjonarnej można używać starej, będzie robić za kilkuminutowy UPS na wypadek awarii prądu.