Ile mogę mieć RAMu?

Witam. Mam płytę główną Epox EP-8RDA3(I)/8RDAE(I) (tak podaje everest). Mam na niej 3 kości pamięci po 256mb DDR1. Zastanawiam się, czy nie mógłbym wyjąć jednej i włożyć zamiast niej kość 1 GB ? Dałoby to półtora gigabajta, dzięki czemu mógłbym płynniej pracować i grać w nowsze gry. w sklepie facet powiedział, że nie mogę mieć aż tyle - ■■■? o_O I jeszcze jedno pytanie - co jest ważne przy wyborze pamięci? jakieś bity, DIMM3, coś takiego… czy to istotne? #-o

Możesz włożyć do 3GB RAMu.

producent i ilosc MHz

Taktowanie pamięci 1. i 2. 200 MHz, 166 MHz i 133 MHz

Taktowanie pamięci 3. 200 MHz i 166 MHz.

Czy to znaczy że mogę kupić gigabajtową (albo nawet dwugigabajtową) kość pamięci RAM o szybkości taktowania 200 MHz? I włożyć ją do którejkolwiek… yy… szpary na RAM? Więc o co chodziło temu facetowi że nie mogę mieć 1gb? I czy to taktowanie ma duże znaczenie? 200 megaherców to jest… dobrze czy źle?

To jest bardzo słabo :wink:

Zresztą, takich chyba kości nawet nie ma 2GB i 200 MHz ;] bynajmniej się z nimi jak dotąd nie spotkałem.

Support single-sided or double-sided 2.5v DDR-266/333/400 DIMMs with dual channel architecture in 128/256/512Mb technologies

Czyli wspiera kości do 400 MHz jedno- lub dwu- kanałowe o pojemności 128/256/512 MB RAM :slight_smile:

mmm… wielkie dizęki :smiley: co prawda niewiele z tego zrozumiałem, ale mniejsza… to znaczy że nie mogę sobie kupić gigabajtowej kości? Najwyżej 3 po 512?

Dodane 27.06.2009 (So) 11:32

http://allegro.pl/item672594446_1gb_sam … _para.html

?? mogą być np te ?

ta jest strasznie słaba nie kieruj tylko iloscią GB na kości lecz jeszcze jakbyś zwracał uwagę na ilo0ść MHz to by było ok :wink:

no ale więcej niż te 200 nie wycisne. zastanawiam się tylko czy włożę od mojego kompa te z linku powyżej :smiley: bo 1280mb to zawsze lepsze niz 768 :smiley: nie ważne czy to 200mhz, czy 600. więcej to więcej, wiedźmin i na tym działa :slight_smile:

'Dedykowane do:

Compaq , Dell & HP server’

nie kumam tego ale looz :smiley:

ma ktoś jeszcze jakieś pomysły? żebym mógł włożyć w tego epoxa jak najwięcej - da się więcej niż 200 mhz?

Eee… 200 MHz czy 600 MHz i nie widzisz różnicy mówisz ? Ciekawe…

Poza tym, gdybyś przeczytał WSZYSTKO co napisałem w poprzednim poście, dowiedziałbyś się, że wsadzić możesz 400 MHz a nie 200 ;] a to już jest szybsze i tak.

A co do tego ‘dedykowane do…’ to znaczy, że ten sprzęt najlepiej działa pod tą i tą marką, jednak nie wykluczone, że zadziała i z innymi (co prawda tam wyraźnie wspomniał koleś, że to jest pod SERVER, ale może działać na normalnym kompie też pewnie).

specyfikacja Twojego MOBO

Ja bym proponował takie coś:

2x512MB GOODRAM DDR400

A tutaj cała reszta kości:

allegro.pl nie boli

nie za bardzo mnie teraz stać na te 400mhz… to duża różnica? wiem że dwukrotna :stuck_out_tongue: ale czy warto dodawać te 120 zł za 200 dodatkowych mhz?

Tu masz tańszą pamięć 512MB 400Mhz. Możesz kupić 1, 2 lub 3 takie kości i wsadzić je zamiast Twoich starych kości.

http://allegro.pl/item670523468_markowe … ktura.html

ooooo np. te mogą być :slight_smile:

Dodane 28.06.2009 (N) 13:19

ooooo np. te mogą być :slight_smile:

Dodane 28.06.2009 (N) 13:19

ale lepeij te za 200zł