Ile mogę podkręcić moją karte graficzną

Mój sprzęt:

Procesor: AMD Athlon X2 4200+

Płyta główna: GIGABYTE GA-MA69G-S3H

Pamięć RAML: 1GB

Zasilacz MODECOM MC-300ATX - 300 W

Karta Graficzna: GeForce 8600 GT Sonic+ 256MB

Ilę mogę tutaj podkręcić żeby komp przy grach się nie resetrował ani nie zacinał??:

90901bd8e7950d8eb62a0b8963451698345ad189751.jpg

9090470bfc4b7c3a9c57e00e2dc7aa4daa67e63837.jpg

to nie tym tylko RivaTuner albo ATITool ale polecam ten pierwszy

tym co teraz robisz tym VDO to mozesz sobie sprawdzic czy aby napewno zapamietane zostały wartości z podkręcania i wiatrak sobie podkręcic na wieksze obroty

wiekszość osób poleca którys z tych dwóch co podalem

w ATITool mozesz sobie sprawdzic po podkreceniu czy nie masz artefaktów i przekłamań w grafice posiada on test na błedy

a osobiście GF 7300 GT podkrecałem Rivatunerem a sprawdzałem poprawność ATITool

miłej zabawy tylko nie spal nic:)

ps. zasilacz moze byc za słaby jak chcesz o/c ale nie jestem pewny poczekaj az ktoś bardziej doinformowany napisze :slight_smile:

ATITool do GF 7300GT :x hehe =D>

podkręcaj co 5-10MHz i po każdym podkręceniu klikaj “Test”. W momencie gdy pojawią się artefakty zmniejsz o jakieś 15 MHz od tamtej wartości (dla bezpieczeństwa) potem przetestuj, czy w grach nie pojawiają się błedy etc.

RivaTuner - też bardzo dobre narzędzie do GF - możesz równie dobrze się tam pobawić. Zasilacz wytrzyma.

majestic , jak już tak krytykujesz to nie do 7300 a 8600 :expressionless:

podkręcaj co 10mhz i sprawdzaj w jakiejś grze czy 3d marku, cz występują jakieś błędy. Jak nie to podkrecaj dalej :stuck_out_tongue: i temp. zeby nie przekraczala 70 stopni w aplikacjach

ja atitoolem wykręciłem z 400/692 czego w rivatuner zrobić nie mogłem…

mam GF 6600TF :slight_smile:

polecam atitoola :slight_smile:

a w rivatuner ustaw żeby za każdym wyłączeniem kompa windows przywacał te ustawienia…

w atitoolu nie wykrył artów :slight_smile: zapuściłem w 3dmarku03 test na rozdziałce 1680x1050 AAx4 Anzio x16

test nature :slight_smile: żadnych artów a jak zobaczył drzewa to wyciągał ze 5fps :slight_smile:

majestic , powiedz mi dlaczego nie wolno podkręcać GF ATITool?? Porady z programosy.pl?? Poczytaj

http://www.nvision.pl/forum/index.php?showtopic=22218

no zgadza się >> 8600GT << xle spojrzałem :slight_smile:

no zastanawiający ten opis… w opsie programu piszę wyraźnie, że jest to program do podkręcania kart opartych na chipsecie ATI.

tak sciągnałem 3DMark 2001SE i mi błąd wyskakuje że potrzebuje directx 8.1 nie wiem co z tym zrobić znalałem poradnik ale problem mam z 3DMark 2001SE

zainstaluj directxa 9,0c

no przecież mam 9.0c i nic dalej wyskakuje ten błąd