Ile mój procesor ma rdzeni? i czy mam dwie karty grafiki?

Witam. W menedżerze urządzeń w zakładce karty graficzne pisze AMD radeon 7250g.

W zakładce procesory pisze AMD A6 4400M

AMD A6 4400I mi coś nie pasuje ponieważ tu jest artykuło tym że w tym laptopie są dwie grafiki Amd radeon HD 7670 i że ten procesor amd a6 4400m jest 4-rdzeniowy. Mozecie mi to jakoś wytłumaczyć?

http://www.high-tech.banzaj.pl/HP-Pavil … 50772.html

żeby się przekonać użyj ‘cpu-z’ do identyfikacji procesora i ‘gpu-z’ dla k. grafiki - jeśli są 2 to na dole okna powinna być aktywna lista umożliwiająca wybór k. graficznej do identyfikacji

  1. AMD A6 4400 - 2 rdzenie / 2 wątki, zintegrowana k. graficzna Radeon HD 7520G

  2. co do liczby karty, to zależy od modelu laptopa - w niektórych producenci blokują (nie wykorzystują) k. graficzne wbudowane w procesory

  3. jeśli producent nie ‘zablokował’ zintegrowanej k. graficznej to masz 2 karty, które są aktywne w zależności od potrzeb wydajnościowych. do zwykłych zadań używana jest zintegrowana (HD7520G), a gdy jest zapotrzebowanie na większą wydajność (filmy fullhd, gry) aktywna jest karta ‘dedykowana’ czyli HD7670

Mam 1 kartę graficzna 7250g(szkoda) i procesor 2-rdzeniowy. Dzięki za pomoc :smiley:

jaki masz model laptopa, bo czasami gdy karta jest nieaktywna, to jej w systemie nie widać. by ją ‘zobaczyć’ trzeba np. włączyć jakąś wymagającą grę, albo ustawić plan zasilania na wydajny albo podpiąć laptop do prądu

mam hp g6 taki sam jak w linku który podałem.