Ile może być wart mój komputer?

Nie wiem, czy to odpowiedni dział. Jeśli nie, prosiłbym administratora o przeniesienie.

Więc chcę sprzedać mój komputer i kupić nowy… Kupowałem go w tym roku (wiosną) i teraz zastanawiam się nad kupnem lepszego, ponieważ, kupując ten, który mam aktualnie, sądziłem, że będzie chodzić jak marzenie. Przeliczyłem się… Grat, jakich mało. Na początku kosztował 2600zł. (z groszami). Z tym, że wtedy posiadał 8GB RAM-u, a teraz 4, ponieważ jedna kość była uszkodzona. W zestawie znajduje się:

  • procesor Intel Core i3-2100 (beznadzieja totalna),

  • płyta główna As-Rock H67M B3,

  • pamięć RAM GoodRam 4GB 1333MHz,

  • dysk twardy Seagate 250GB 7200rpm (beznadzieja totalna),

  • karta graficzna Asus Radeon HD6850 (Masakra! 0 wydajności -.- A nagrzewa się prawie do 60 stopni w stresie…),

  • nagrywarka DVD/Blu-ray LG GH24NS90 SATA (black),

  • obudowa Cooler Master Elite 310,

  • zasilacz XFX Core 550W,

  • dodatkowo płyta ze sterownikami do płyty głównej oraz karty graficznej oraz kartonik z gwarancją, fakturą zakupu itp.

Zrobiłem format dysku i system Windows 7 HP x64 jest wgrany na świeżo, ale jednak płytę wolę zatrzymać, mimo że jest w wersji OEM i po zainstalowaniu go na nowo zakupionym komputerze nie będzie oryginalny.

Sądziłem, że może chociaż za 2450zł. ktoś go weźmie, ale nie jestem pewien już :C Coś mi doradzicie?

Już za 2 koła można mieć znacznie lepszą maszynką :slight_smile:

Nie dobijaj mnie…

Masz procesor kiepski, trzeba było brać i5 do tego dysk SSD

Boże Najświętszy. Przecież chyba dałem wam do zrozumienia, że nie chcę, abyście mnie dobijali, bo sam najlepiej się przekonałem, że kupiłem gó*no, a nie komputer. Chcę tylko, abyście zasugerowali cenę, za jaką mógłbym go sprzedać. Na początku kosztował 2600zł. (dokładnie 2618zł.) i posiadał wtedy 8GB RAM-u, a teraz tylko 4. Czy jest szansa, że ktoś go kupi za 2450zł.?

hmm dziwne ja w maju tego roku kupowalem kompa za 2600 w gral.pl , i mam i5, 8gb ram, 1tb samsung 7200 32 mb dysk, gf 550, płyta MSI z68a-g43, i wszystko śmiga jak marzenie

powiem tak są to cześci używane i nieważne czy maja miesiac czy rok i na gwarancji max 1800- 1900 zł jak trafisz na naiwniaka

złożyłem na szybko na pierwszej lepszej stronie taki zestaw jak ten tylko bez systemu i bez blu-ray z nowych części +( 6850 nowe ale z allegro ) bo nigdzie nie ma , i wyszło 1800zł jak dasz do tego system to może ktoś da 1800zł

blu-ray sobie zostaw albo osobno sprzedaj bo w komplecie jeszcze bardziej się nie opłaca

Chyba najlepiej będzie, jeśli sprzedam tylko te części, które są najgorsze, czyli płytę główną, procesor, kartę graficzną, pamięć RAM i dysk twardy. Resztę sobie zostawię -.-

Asus Radeon HD6850?;]

słaba karta?

hmm to nie wiem do czego ty kompa używasz.

to kup hd7870;]

Generalnie za kompa przepłaciłeś;] niestety i jak uda ci sie go sprzedać za 1600 zł jakieś to bedzie dobrze ja bym go w życiu za tyle nie kupił ale może znajdzie się ktoś naiwny.

Dodane czwartek, 11 października 2012, 23:48

i3 /cenzura/ ;]

ja mam Pentium D i nie narzekam;]

było trzeba kupić i7;]

na częsci max 1800zł