Ile moze dac maksymalnie wat transformator o mocy 500 wat

Witam

 

Kupiłem transformator z 220 - 110 wolt

Goldsource Goldsource Step Up and Down Voltage Converter Transformer ST500 - Transformer - AC 110/220 V - 500 Watt

 

Chodzi mi tylko o podłączenie na 20-30 sekund czegoś bardzo mocnego … chodzi tylko o urządzenia domowe.

 

Kupiłem też taki mały transformator 50 wat i ten podobno potrafi dać do 1600 wat

http://www.bambuzo.com/us/catalog/product/view/id/1128351/s/foreign-travel-converter-1600-w-watt-av-voltage-step-down-power-adapater-220-110/?gclid=CPmS64HFpcUCFZM9gQodKAkAmg

 

Mam pytanie ile możne on dać maksymalnie wat ten co ma 500 wat ?

 

 

Pierwszy to faktycznie transformator. Nie piszesz jakie urządzenie i jakiej mocy chcesz zasilić. To istotne, przy bardzo dużej różnicy mocy, spadek napięcia po stronie wtórnej może być tak duży, że urządzenie nie zadziała(lub nie zadziała prawidłowo). Może też zadziałać zabezpieczenie. To 500W to raczej maksymalna moc.

Drugi to nie transformator lecz konwerter. Jest to przetwornica impulsowa, sprawdź w instrukcji czy to 1600W to nie jest moc którą można go obciążyć przez określony(krótki czas). Przy 110/120V uzyskasz z niego trochę ponad 10A.

Krótką próbę robiłbym najpierw z użyciem transformatora, nie"klęknie" szybko. Przetwornicę łatwiej uwalić.

Obydwa urządzenia to konwertery.

 

Pierwsze ma wydajność 500W i można tak obciążać bez limitu czasu , czy da się więcej? To kwestia progu zabezpieczenia.

 

Drugie urządzenie to też konwerter ale te 1600W to można mieć przez max ! 20 min i należy odłączyć, aby wystygło. To taki podręczny malutki itp

Tym urządzeniem nie wolno zasilać urządzeń indukcyjnych (żelazko, bojler, grzejnik czy silnik elektryczny o mocy większej niż 300W)

 

 

p.s.

Nawet się dopatrzyłem zakazu podłączania wszelkiego sprzętu AGD.

 

Chodzi o to aby nie podłączać urządzeń które na starcie generują gwałtowny pobór prądu.

Chyba wkradła się nieścisłość - wśród urządzeń, które wymieniłeś, tylko silnik jest urządzeniem indukcyjnym.

Dokładnie tak.

Druga jest taka że owszem, oba to konwertery ale pierwszyt o transformator obniżający napięcie, a drugi to przetwornica impulsowa. Pewna różnica jest. Dlatego zapytałem jakiego rodzaju urządzenie chce zasilać.

Może i nieścisłość, choć coraz częściej w różnym sprzęcie występuje “indukcyjne”, grzejniki, żelazka itp. Ale mniejsza o to.

 

Na pierwszym może sobie realnie coś podłączyć i nie martwić się.

Na drugim to może dać kobiecie aby suszarkę podłączyła na 10min i tyle.

Gdzieś na jakimś forum czytałem o tym drugim, że robili pomiary i realna moc jaką można pobierać bez szkody (chyba stopienia itp), to 180-200W.

Ja tam wymądrzał się nie będę, ale o ile wiem to transformator służy do zmiany napięcia, a nie do zmiany mocy, wiec uzyskać z 50 watt 1600 watt to jakiś cud.

Nie, nie “mniejsza o to” bo wprowadzasz zamęt do wątku.

Mam szacunek do Twojej wiedzy, często Twoje posty czytam z zaciekawieniem, jednak z tym co tu napisałeś całkowicie się nie zgadzam!

Podaj mi przykład np. żelazka lub grzejnika do użytku domowego, którego obciążenie jest typowo indukcyjne oczywiście pomijając szczątkową/pasożytniczą indukcyjność, która występuje w mniejszym lub większym stopniu w każdym urządzeniu elektrycznym.

Spirale  grzejnikach, żelazkach choć mają wygląd zbliżony do cewki, jednak ich indukcyjność jest mała i nigdy nie uznaje się ich za obciążenie indukcyjne.

 

PS. nie podawaj przykładów przemysłowych nagrzewnic z dmuchawą napędzaną silnikiem dużej mocy.

Trochę nie zrozumiałeś tematu - nikt nie ma tu zamiaru uzyskiwać na wyjściu mocy większej niż moc dostarczona na wejście, więc teoretycznie a nawet praktycznie jest możliwe uzyskanie na wyjściu transformatora/przetwornicy o mniejszej mocy znamionowej  mocy większej jednak w pewnym zakresie i w pewnym okresie czasu.

Grzejnik - http://etermatrade.pl/oferta.html - fakt można to uznać nie do końca jako sprzęt typowo domowy.

 

Czemu to coś ma w nazwie indukcyjny ? - http://mediasam.pl/indukcyjny-spieniacz-do-mleka-severin-sm9684-dostepny-od-reki-gwarancja-2-lata-natychmiastowa-wysylka.html

 

Tu inny przykład, może zaskoczyć - http://anonymouse.org/cgi-bin/anon-www.cgi/http://lighting.pl/index.php?s_id=10&akcja=artykul&a_id=11&typ=5

 

Ostatni przykład - http://www.sklepaeg.pl/bezprzewodowy-glosnik-indukcyjny-aeg-lbi-4719-bialy.html

 

Żelazka nie chciało mi się szukać.

 

 

Lecz trzeba tu rozróżnić. Są urządzenia SOFT, łagodny start, obciążenie wzrasta po kilku chwilach do stałego poziomu (zwykły TV, czy nawet komputer)

Ale są urządzenia, które na starcie generują HARD, dobrym przykładem jest silnik elektryczny. Pobierany prąd na starcie może przekroczyć 2x ten pobierany przy pracy (w dużych urządzeniach stosuje się nawet różne sposoby łagodzenia tego zjawiska).

xyzzyx    Dlatego zapytałem jakiego rodzaju urządzenie chce zasilać.

 

Chodzi mi o  takie urządzenia jak :

-żelazko 1500 wat

-suszarka do włosów 1875 wat

-mikser 300 wat

-sokowirówka 200 wat, itp.

 

Ten co ma 500 wat będzie wystarczający ?

Myślę że mikser i sokowirówkę możesz wypróbować.

Jeżeli ten ST500 jest dość ciężki(transformator tej mocy musi ważyć), będzie to znaczyć że jest conwerterem transformatorowym, i tym sprzętom powinien"dać radę". Do dwóch pierwszych jest zdecydowanie za słaby. Zagrzeje się bardziej niż żelazko czy suszarka, a wcześniej zadziała zabezpieczenie.

A  jak podłącze coś mniejszego mam jeszcze kilka rzeczy mniej jak 1000wat ale więcej jak 500 wat. 

 

Pytam o to wszystko bo za niecałe 2 miesiące wracam do polski ze stanów i stąd zabieram te parę urządzeń.

To jest bez sensu ! Wynajmujesz kontener na mienie przesiedleńcze ?

Wiesz, trudno tak za proroka robić na odległość. Pamiętam że na DP kilka razy leciały identyczne jak Twój wątki ludzi wracających za Stanów czy Kanady. Zawsze kończyło się konkluzją że nie warto.

Pamiętam że chodziło o sprzęt RTv i AGD między innymi.

Sprzęty niewiele przekraczające te 500W, przez jakiś krótki czas pewnie szłoby zasilić, ale naprawdę trudno to powiedzieć na odległość.

jasieczek    To jest bez sensu ! Wynajmujesz kontener na mienie przesiedleńcze ?

 

To nie jest bez sensu , bo wysyłam to wszystko w paczkach , a większość dostałem za darmo.

 

Tu wynajęcie 1/4 kontenera to ponad $ 1.000 plus potem coś dużego po odbiór… kontener w moim przypadku to strata pieniędzy.

Jednak jest bez sensu ! Opłaca się przywozić sprzęt RTV( bo z reguły ma zasilacze uniwersalne od 90 do 240 wolt) i samochody oraz sprzet komputerowy .

jasieczek Jednak jest bez sensu ! Opłaca się przywozić sprzęt RTV( bo z reguły ma zasilacze uniwersalne od 90 do 240 wolt) i samochody oraz sprzet komputerowy .

Takie trafoki w obudowach o mocy 1400 - 1500 wat można kupić w polsce w granicach  200 - 400,-

jasieczek

Takie trafoki w obudowach o mocy 1400 - 1500 wat można kupić w polsce w granicach  200 - 400,-

 

 

Jak dla mnie to dość dużo kasy 200-400 zł.

 

To są już kilka lat używane rzeczy , nie są nowe.

 

To co będzie potrzebować 1.000 wat i więcej kupie nowe w Polsce.

 

Biorę tylko to co wejdzie do paczki samochód i wszystko co duże zostaje.

A jak kupie mocniejszy transformator taki co może dać 2000 wat to czy to wystarczy ?