Ile może kosztować instalacja systemu linux ubuntu?

ile może kosztować instalacja systemu linux ubuntu w komputerowej firmie do stanu (pulpit, ikonki, programy itd)?

nie chce czegoś ‘zwalić’ instalując samemu:) Będę wdzięczny za pomoc:)?

Wyjaśnij szerzej o co Ci chodzi…Godzina pracy informatyka to min. 50 zł…

Ta dystrybucja linuxa jest darmowa, problemem mogą być specjalistyczne programy, które nie mają odpowiedników na linuxie.

chodzi mi oto żeby system był w takim stanie do korzystania z netu, słuchania muzyki, komunikator itd…

stary system sam czyszczę, a ktoś mi linuxa instaluje wraz z najpotrzebniejszymi programami, które mają być wg mnie,które wiem że są dostępne pod linuxem…można tak:)?

bo szczerze nie wiem czy bym sobie poradził w tym…pierwszy linux itd:)

Andre24 wszystko zależy od “informatyka”, który by to robił.

Proponuję zapoznać się z prezentacją na vortalu o instalacji linuksa - nie jest to trudne. Większym problemem będzie skonfigurowanie sieci - jeżeli chcesz, żeby w systemie był dostęp do zawartości innych kopów z windowsem.

Proponuję podzwonić po ludziach, którzy tym się zajmują i popytać.

Zresztą, to o czym piszesz - jest dostępne na starcie, bez większych problemów.

Ubuntu w standartowej instalacji ma wszystkie potrzebne programy, “doinstalowanie” czegoś nowego nie jest problemem, po pierwszym uruchomieniu system jest właściwie gotowy do pracy.

Polecam:http://forum.ubuntu.pl/index.php?sid=393b12209fbe828affc2a7d2ab45afbc

dziękuje:)

popytam;)

pozdrawiam:)

Ja za takie prace liczę sobie 61 zł/h brutto (czyli wychodzi mi 50 zł na ręke :slight_smile: ). Jako ze Ubuntu można spokojnie w godzinkę postawić, więc tyle mniej więcej to by kosztowało.

nawet nie drogo:)

dzięki za info:)

Naucz się sam !!

Ja za grzebanie w Windows’ie biorę z 5 dych a za instalację Linuxa Pepsi którą wypijamy z żółtodzobem :slight_smile:

często pijesz przed lustrem?? !!

Andre24 hehe dobre, dobre! ale żeby nie było że popieram dogryzanie bo rygor na forum jest, wiec moja rada taka, ściagnij ubuntu 6.10 alternate < koniecznie w tej wersji, potem zrób tak ok 3-5 GB partycje dla linuxa, odpal płyte i zainstaluj [pierwsza pozycja w menu po odpaleniu cd] potem opcja ręczna ustawienia partycji, poczym szukasz tej przedchwila utowrzonej, wciskasz na niej enter, i jak bedizesz miał gdzies tam na niej np. /hda/hda9/ to wciskasz enter i zaznaczasz w nowym oknie “/” głowny system plikow, potem zapisujesz i instalacja idzie dlalej…