Ile może kosztować stworzenie aplikacji, która jest funkcjonalna, ale nieskomplikowana?

Mam pomysł na pewną aplikację. Posiadałaby wiele funkcjonalności, ale nie będą
skomplikowane, typu algorytmy, integracja z mediami społecznościowymi, logowaniem, obsługą kamerki i itd, wieloma animacjami. Mockupy zrobiłbym ja. Również treść apki, będzie wymyślona przeze mnie.

  • Jedynie byłyby ekrany, gdzie trzeba kliknąć określony przycisk.
  • Jakieś elementy odtwarzałyby dźwięki.
  • Wyświetlane będą obrazki.
  • Animacje kilku elementów, które nie będą jakieś specjalnie wyszukane. Prostota.
  • Tłumaczenia na wiele języków(w moim zakresie)

Znalazłem stronę, która zajmuje się tworzeniem apek, ale minimalna cena, to 19tys. do 50tys.

Czy rzeczywiście tyle wykonanie przez firmę kosztuje?

Nie stać mnie na tyle, nawet gdybym wziął dofinansowanie, a kredytu nie dostanę, bo jestem niepełnosprawnym rencistą.

Teraz jestem ciekaw, skąd młodzi ludzie, wręcz młodzikowie mają pieniądze na stworzenie apki, która potem okazuje się hitem. Wątpię, że oni wszyscy potrafią programować.

Czy są jakieś inne sposoby, aby stworzyć apkę, mniejszym kosztem?

To przestań wątpić :wink:
Skoro jesteś niepełnosprawnym rencistą, domyślam się, że masz sporo czasu. Bierz się za kursy online i coś takiego prostego sam wyklepiesz w kilka miesięcy uczenia się podstaw.

Lepiej się sam naucz coś programować, bo ta twoja hitowa apka to może być niewypał, nawet gdybyś znalazł stadko studentów, którzy by to wyklepali za skrzynkę piwka kraftowego.

To i tak niedużo. To jest komercyjna cena za pracę jednego programisty przez 1-2 miesiące w Polsce. Chociaż konieczne byłoby poznanie szczegółów.
99% aplikacji składa się z bardzo wielu prostych rzeczy. Każda z nich jednak zajmuje czas, więc się zbiera.
Słowo “proste” jest też względne. Dla mnie to coś co można zrobić w 15 minut, dla osoby z kręgów akademickich w pół roku.

Ciężko jednak gdybać bez dokładnej specyfikacji. Jest wiele stron gdzie można zbierać ofert od freelancerów. Możesz spróbować tam.
Pewnie taniej byłoby to zrobić poza Polską, np. w Indiach. Są firmy gdzie możesz wynająć programistę mobilnego za ok. 6000zł / miesiąc (https://www.virtualemployee.com/services/mobile-apps-development). Przy czym wątpię żeby dało się to całościowo w miesiąc zrobić + dochodzi problem z komunikacją i jakością pracy.

Podbij do mnie na prv, mam spore doświadczenie w e biznesie w Europie (ostatnia apka ktora zrobiłem w półtora miesiąca, kosztowała prawie 50k euro). Ogólnie czasem ludzie do mnie podbijają w sprawie apek, i 99% pomysłów odrzucam, że względu na to, iż za bardzo skupiają się na funkcjonalności, a nie na modelu biznesowym, przez co większość tych apek nigdy nie zarobi, nie mówiąc że apek czy to mobilnych, czy webowych jest miliony, a sukces mają te, które mają solidny marketing.

A co do startupów, to zazwyczaj jest tak, że dwóch kolegów się spotyka, jeden jest programista, drugi wie coś o biznesie i tak powstają te hity, o ktorych piszesz.

Skoro apka jest nieskomplikowana to wystaw ogłoszenie w serwisie Oferia czy innym tego typu, zobaczysz, że znajdą się zarówno firmy które zrobią to za kilkanaście tysięcy jak i freelancerzy albo wręcz studenci którzy ogarną to za 500 zł.

Zgłoś się do PUP, wyślą Cie na kurs komputerowy, stypendium szkoleniowe dostaniesz. Sporo teraz projektów unijnych. Dają na nich czasem nawet catering.

To nic, że w 90% przypadków nauczysz sie uruchamiać komputer i rejestrować na forach. Może trafisz na ten lepszy i będziesz w stanie stworzyć przynajmniej szkic tej aplikacji. Bo na podstawie Twojego opisu, to mogą być i puzzle i napisanie remake Mario w 3D. :wink:

Natomiast tak na poważnie, to stworzenie statycznej aplikacji, która odtwarzałaby dźwieki po kliknięciu, to po pół roku nauki zrobisz sam. Inna rzecz, czy to będzie sukces finansowy…

Generalnie - tak.

Z perspektywy Kowalskiego, ceny wydają się zaporowe. Ponieważ dla użytkownika to wyłącznie appka, którą klika w telefonie. Nie jest to samochód, nic mocno zaawansowanego…to tylko appka. Co tutaj tyle kosztuje?

W praktyce jednak - często potrzebne jest rozpisanie specyfikacji aplikacji, stworzenie mockupow, dobór technologii, w projekt jest zaangażowane parę osób. I może to zwykła appka…lecz ktoś musi ją napisać. Często to dziesiątki, setki, tysiące linii kodu. To musi działać, ktoś to musi przetestować, ktoś musi wprowadzić poprawki. Dochodzi też kwestia dotycząca utrzymania aplikacji. A przecież wiele etapów musi być na bieżąco konsultowane z klientem, on musi dawać akceptacje itd. Także stworzenie appki to długodystansowy czasem projekt, który wymaga zaangażowania paru osób (account manager, programiści, grafik etc). A za tym wszystkim stoją jeszcze prozaiczne rzeczy - wypłaty dla pracowników, ZUS-y, bieżące koszta utrzymania firmy itd.

Także nie bronię tutaj kwoty od 20.000 wzwyż. Natomiast z perspektywy komercyjnej, taka cena jest dość częsta. Natomiast jest również możliwe, by aplikację stworzyła jedna osoba. Szczególnie w dobie języków webowych i różnych frameworków pokroju Ionic etc.