Ile może pociągnąć port USB pod względem napięcia?

Witam. Dzisiaj zakupiłem hub USB, miał być z własnym zasilaniem, a jednak okazało się, że zasilanie czerpie z portu USB. W sumie są 4 porty USB, każdy ciągnie po 100mA czy suma algebraiczna wynosi 400mA. I teraz nasuwa się moje pytanie. Czy jeden port w komputerze wytrzyma takie zasilanie czy jednak może dojść do jego uszkodzenia ?? Z góry dziękuje za odpowiedź.

P.S. Żadne reklamacje nie wchodzą w grę gdyż nie mam zamiaru się użerać ze sklepem.

Zależy od jakości płyty głównej.

Nie uszkodzi się port tylko wyskoczy komunikat że brak zasilania w koncentratorze.

I po prostu urządzenie nie będzie działać :wink:

Spokojnie starczy zasilania na podłączenie 4 mniejszych urządzeń…

Jeżeli chodzi o większe czerpiące prąd z USB to po prostu trzeba będzie odłączyć, te mniejsze…

przy np dyskach usb może się trafić że padnie port lub płyta.

Triniti888 , jak masz zamiar podpinać coś mocniejszego to może coś takiego kup

http://allegro.pl/item874424117_k61_kon … porty.html

Po kolei:

  • co do tytułu to chodzi Ci nie o napięcie a o natężenie prądu.

  • wydajność prądowa standardowego portu USB w komputerze to 500 mA (0,5 A)

  • ten Twój hub USB nie pobiera 4 x 100 mA, tylko każde z jego gniazd USB ma wydajność prądową do 100 mA (0,1A) i jeśli podłączysz urządzenie wymagające większego prądu to coś się może “wyłożyć” Przykładowo jeśli podłączysz telefon komórkowy, który ma ładowanie z USB, może być już problem, mój telefon po podłączeniu do komputera pobiera prąd 450-480 mA.

Możliwe, że jeśli do huba będzie podłączone tylko to jedno urządzenie o większym poborze prądu niż 100 mA to nic się nie stanie - port komputera nie jest przeciążony a możliwe, że hub ma zabezpieczenie lub tak cienkie ścieżki zasilania, że się przepalą…

Hub, który ma własne zasilanie, miałby w komplecie zasilacz. Jeśli kupowałeś na odległość (np. na Allegro, sklep internetowy) i opis przedmiotu wskazywał na coś innego, to masz prawo do otrzymania przedmiotu zgodnego z opisem. Jeśli kupowałeś w “normalnym” sklepie…- “widziały gały co brały” :wink:

Wierz mi, po opisie, budowie i plątaninie kabli też dałbyś się na brać, że hub ma własne zasilanie. :smiley: