Ile można zarobić na blogu?

Prowadzę bloga i forum. Dziennie mam od około 1500 u.u. do około 7 a nawet 10 u.u. - zależy od wpisu, od tego czy z facebooka wchodzą, od tego czy wchodzą np z wykopu. W związku z tym pojawia się pytanie ile można z tego wyciągnąć nie psując reputacji? Tematyka - powiedzmy lifestylowa.

W Polsce jak nie jesteś w czołówce blogerów, to raczej z tego nie wyżyjesz. Musisz być w tym wybitny, ewentualnie przerzucić się na streamingi gdzie obrażasz innych, pijesz alkohol, od czasu do czasu przywalisz matce alkoholiczce itd.

4 polubienia

Testowałem Adsense, ale rzeczywiście dochód jest z tego mizerny w stosunku do ilości wejść. A próbowałem ustawiać banerki reklamowe w różnej wielkości w różnych miejscach - bez rezultatu.

Zastanawiam się jeszcze nad programami partnerskimi typu https://mylead.pl/

Wpisy sponsorowane - niby też można, ale to jednak “zanieczyszcza” blog zwykle słabej jakości contentem.

Przyznam że nie śledzę takich rzeczy jak i innych patologii na YT, ale jest to podobno bardzo dochodowy interes.

Czasem cieszę się, że nie interesują mnie “popularne filmy” dostosowane do przeciętnego odbiorcy. Ale jakby tak pomyśleć… znaleźć coś, co zaimponuje prostym ludziom i ukaże ich np. w lepszym świetle niż autora filmu, np. jako bardziej inteligentnych.

Też zastanawiam się nad prowadzeniem bloga, ale obawiam się, że moje zainteresowania mogłyby nie pociągnąć za sobą rzeszy ludzi :wink: Domyślam się, że trzeba włożyć sporo wysiłku, żeby prowadzić taką stronę.