Ile można zarobić na blogu?

(sdlike) #1

Prowadzę bloga i forum. Dziennie mam od około 1500 u.u. do około 7 a nawet 10 u.u. - zależy od wpisu, od tego czy z facebooka wchodzą, od tego czy wchodzą np z wykopu. W związku z tym pojawia się pytanie ile można z tego wyciągnąć nie psując reputacji? Tematyka - powiedzmy lifestylowa.

(bachus) #2

W Polsce jak nie jesteś w czołówce blogerów, to raczej z tego nie wyżyjesz. Musisz być w tym wybitny, ewentualnie przerzucić się na streamingi gdzie obrażasz innych, pijesz alkohol, od czasu do czasu przywalisz matce alkoholiczce itd.

(sdlike) #3

Testowałem Adsense, ale rzeczywiście dochód jest z tego mizerny w stosunku do ilości wejść. A próbowałem ustawiać banerki reklamowe w różnej wielkości w różnych miejscach - bez rezultatu.

Zastanawiam się jeszcze nad programami partnerskimi typu https://mylead.pl/

Wpisy sponsorowane - niby też można, ale to jednak “zanieczyszcza” blog zwykle słabej jakości contentem.

(sadaj72) #4

Przyznam że nie śledzę takich rzeczy jak i innych patologii na YT, ale jest to podobno bardzo dochodowy interes.

(kacpi2003zzz) #5

Czasem cieszę się, że nie interesują mnie “popularne filmy” dostosowane do przeciętnego odbiorcy. Ale jakby tak pomyśleć… znaleźć coś, co zaimponuje prostym ludziom i ukaże ich np. w lepszym świetle niż autora filmu, np. jako bardziej inteligentnych.

(MałaMysz) #6

Też zastanawiam się nad prowadzeniem bloga, ale obawiam się, że moje zainteresowania mogłyby nie pociągnąć za sobą rzeszy ludzi :wink: Domyślam się, że trzeba włożyć sporo wysiłku, żeby prowadzić taką stronę.