Ile można zarobić na stronach www/youtube?

Witam

Czy ktoś mi może napisać, na jakiej zasadzie działa zarabianie w internecie? Przypuśćmy robię stronę, która ma dużo wejść i kto mi daje te pieniądze bo tam są jakieś programy partnerskie adsense itd. ale jak to wszystko działa, i czy da się na tym zarobić prawdziwe pieniądze na jasnych warunkach? I drugie pytanie, czy ktoś próbował zarabiać na filmikach w youtubie?

Generalnie reklamy, oglądanie i klikanie. Tak działa Google AdSense. Proponuję poczytać, tam dowiesz się najwięcej.

Czytałem to i to jest czysto teorytycznie, czy ktoś miał w tym praktykę?

Jeśli chcesz zarobić na tym poważne pieniądze musisz mieć naprawdę sporą widownie, i mowa tu o tysiącach, nawet dziesiątkach tysięcy widzów

a jeśli mowa tu o 300zł tygodniowo? To możliwe?

Możliwe, jednak przy bardzo dobrze odwiedzanej stronie i chętnie klikających użytkownikach. Poczytaj jeszcze tutaj. Jest tam ciekawie wyjaśnione zarabianie na AdSense i na samym dole kalkulator zysku.

3 kliknięcia w reklame to coś około 0,20 Euro

Dzięki. A jeszcze mam pytanie, czy na serwerze bezpłatnym da radę zarobić? Jakby ktoś miał jeszcze jakieś informacje praktyczne o zarabianiu, tworzeniu to prosiłbym o info :slight_smile:

Dobra, już widać twój plan. Na darmowym serwerze stawiasz cudowną stronę która będzie na Ciebie zarabiać. To nie działa w ten sposób. Z takim podejściem “aby zarobić” masz szanse bliskie zero. Musisz mieć naprawdę ciekawą zawartość i najlepiej aktualizowaną, poza tym pozycjonowanie, szata graficzna aby strona była miła dla oka i mnóstwo innych rzeczy. Ale nawet nie wiesz jak stworzyć stronę, naprawdę szkoda twojego czasu, chyba że masz naprawdę dobrą tematykę.

Z tymi bezplatnymi, to zapytałem dla przykładu, bo zrobienie takiej strony nie wymaga żadnego wkładu finansowego. Ja jeśli już miałbym kombinować to bym zlecił komuś zrobienie takiej strony i na jakimś płatnym hostingu, tyle, że bardzo pomocne są tutaj porady i doświadczenia dlatego chciałbym zebrać jak najwięcej informacji. Czytałem nie raz opinie, że robienie strony lokalnej (np. jakiejś miejscowości) nie przynosi dochodu, od google adsense bo banują takie konta, gdyż niektóre adresy ip i mac się powtarzają czy to prawda?

Ktoś ma jakąś stronę z której czerpie zyski? Chociaż jestem zdania, że w Polsce jak wszystko to i zarabianie w internecie, na stronach www itd. jest jeszcze daleko w tyle w porównaniu z innymi krajami.

Jeśli interesują Cię tak małe zarobki, a chcesz zarabiać w internecie, to może zacznij pisać teksty SEO?

ooo to ciekawe, czyli na czym to polega bo nie mogę się doczytać na głównej stronie :). Tak raczej takie kwoty wchodzą w grę bo wydaję mi się, że większe to naprawdę ciężko uzyskać ze stron chyba, że się myle