Ile należy ładować akumulatorki Ni-Mh AA 2500mAH?

(Martin8731) #1

Ile należy ładować akumulatorki NI-MH typu AA o pojemności 2500mAH lub 2700 mAH przy założeniu że ładowarka daje prąd 220 mA. Posiadam ładowarkę, która nie daje informacji że akumulatorki są naładowane.

(model12) #2

Witam! Min. 14 godz.

(Martin8731) #3

Ładowałem 16 godzin, w padzie od Xbox 360 działają i trzymają dość długo, walkman działa, dwa aparaty cyfrowe po takim ładowaniu nawet nie reagują. Nawet po dwóch takich ładowania aparat się nie uruchamiał. A baterie mają może rok. Kiedyś używałem GP 2700 i służyły aparatowi kilka lat. Więc albo ładuję za krótko, albo te akumulatorki teraz padają tak szybko albo ładowarka (GP Powerbank) jest do kitu.

(Viva77) #4

Obstawiam, że to wina akumulatorków. Mam GP 1600 i GP 2500, które mają już 6 lat i nadal działają. Standardowe ładowanie-16 godzin.

(Martin8731) #5

No jak pisałem, GP 2700 nabyłem używane i służyły mi kilka lat i one już nie działają. Nabyłem komplet czterech GP 2500 podziałały rok i są problemy. Dzisiaj wrzuciłem rano o 7-ej do ładowania te GP 2500 i przed chwilą testowałem czy aparat nie reaguje. Nie reaguje czyli akumulatorki są niezdatne do użytku po 14 godzinach ładowania. Dzisiaj zakupiłem nowy komplet GP 2500 i je sprawdzę.

Ładowane dobę 2700 działają w padzie od Xbox 360. Cztery kreski, co jakiś czas pad się rozłącza tj. by padały te paluszki, mimo że jest full 4 kreski w dashboardzie.