Ile około mierzą kable łączące monitor z komputerem ?

Takie jak : kabel zasilający itd. Czy mają ile minimum 1,5 m ?

Mogą mieć od około 0,5m do kilkunastu metrów (może nawet kilkudziesięciu metrów) - w zależności od rodzaju i potrzeb użytkownika.

A czy jeżeli np jeden będzie za krótki można go wymienić na innego dłuższego ?

Wymienić można, ale raczej odpłatnie. Gorzej, gdy przewód jest zintegrowany z monitorem, wtedy należy zastosować odpowiednie extendery.

Zależy który (w sensie jakiego typu), natomiast jeśli pytasz o to czy przy zakupie ktoś ci wymieni kabel - to odpowiem tak samo enigmatycznie jak ty pytasz: zależy od kogo kupujesz.

Najczęściej w pudełku z monitorem są podstawowe kable, o standardowej długości - czyli te 1,5 - 2m. Na stronie producenta lub w recenzjach powinieneś móc znaleźć taką informację. W przeciwieństwie do poprzedników nie wiem na jakiej zasadzie sklep miałby ci je wymienić. Przecież to jest w paczce z monitorem. Nie ma jednak żadnego powodu, dla którego nie miałbyś sobie jakiegoś kabla dokupić, w razie potrzeby. Kosztuje to od kilku do kilkudziesięciu złotych, w zależności od długości i typu.

Kiedyś zajmowałem się handlem sprzętu IT i kierowałem się zasadą:
uprzejmość kupującego = dobra wola sprzedawcy

Może kiedyś tak było, ale obecnie wydaje mi się, że:

  1. Większość ludzi kupuje przez internet, kierując się porównywarką cen i ewentualnie opiniami, a nie uprzejmością sprzedawcy, z którym i tak nie ma żadnego kontaktu
  2. Rynek sprzętu konsumenckiego IT (nie licząc Apple :smiling_imp:) jedzie na tak niskich marżach, że darowanie powiedzmy 4m kabla HDMI, o znośnej jakości, zjadłoby cały zysk ze sprzedaży monitora.