Ile pamięci microSD można zainstalować w N95?

Na polskiej stronie Nokii jest napisane że do 2GB. Ale na tej samej stronie w “sklepie” jest karta microSD 4 GB i jest napisane że jest zgodna z N95. Z kolei na Allegro jeden ze sprzedawców oferuje N95 z kartą 6GB.

Czy były jakieś różne wersje N95, obsługujące różną ilość pamięci? Pytam ponieważ rozważam zakup N95 i chciałbym dokupić kartę 4 lub 6GB.

Pozdrawiam,

Marek

A zobacz na innych aukcjach :wink:

Najlepiej wejdź na strone producenta i tam będzie pisało jakie karty obsługuje.

Jeśli jest na aukcji 6GB to raczej powinło działać, ale nie jestem pewny czy wtedy telefon nie będzie miał “lagów”

do 2 Gb jest zalecane przy tej wielkości i “załadowaniu” karty to pełna nie powinno “mulić” systemu , można włożyć karte nawet i 8 Gb ale po załadowaniu jej powyżej 2 gb może ale nie musi nastąpić spowolnienie działania telefonu (aplikacji) nawet tych co znajdują sie w pamięci tela.

To zależy czy ta karta to MicroSD czy MicroSDHC, ponieważ to ogromna różnica i tylko pare telefonów obsługuje to drugie (np. N95). MicroSDHC ma większą pojemność od 2GB (np. 4GB, 6GB, 8GB +). Dodatkowo w komplecie SanDisk dostaniesz adapter i slot usb który obsługuje MicroSDHC.

EDIT: Jeśli będziesz chciał kupić MicroSDHC to nie polecam Kingstona, ponieważ SanDisk ma szybszy transfer (dwukrotnie szybszy)