Ile pamięci posiada moja karta graficzna?

Witam,

posiadam kartę graficzna HD4850. Byłem przekonany, że posiada ona 512 MB DDR3, jednak Everest Home Edition w Podusmowaniu raportuje mi, tak: Karta wideo 1024 MB, Karta wideo 1024 MB (dwa razy tak samo w “zakładce” Ekran). Pogubilem sie, proszę o wyjaśnienie skąd takie rozbieżności.

Widocznie masz kartę z pamięcią 1 GB a nie 512 MB

hm. A ja nie widzę takich kart z pamięcią 1GB #-o

A ja widzę :slight_smile:

Radeon 4850 Gigabyte 1 GB 2xDVI (PCI-E) OC Zalman

Sapphire, Powercolor, MSI, Gigabyte

Pierwsze z brzegu firmy, które mają w ofercie takie karty

Psi , jakiej firmy jest ta karta graficzna? MSI, Gigabyte itp.?

Łukasz - to jest karta Asusa

dziwna sprawa, byłem święcie przekonany, że ma 512 MB. Aż sprawdzię co jest napisane na pudełku od tej karty.

http://www.kupujemy.pl/asus-radeon-4850 … sklep.html - jak widać, od Asusa też są wersje 1 GB :slight_smile:

bardzo dziwna sprawa. można jakoś sprawdzić “sprzętowo” (tzn. działając na komputerze; “menadżer urządzeń itd”. ile pamięci ma ta karta? Dziwi mnie także dlaczego Everest raportuje dwa razy Karta wideo 1024 MB. Karte mam jedną, więc na zdrowy umysł powinno być tylko jedno “karta wideo 1024 mb”. Komputery nigdy nie skończą mnie zaskakiwać.

Właściwości pulpitu/zaawansowane/karta (Windows XP)

Prawym na pulpicie/rozdzielczość ekranu/ustawienia zaawansowane (Windows 7)

Na fakturze ze sklepu widnieje: ASUS HD4850 512/256 DDR3 VGA PCX EAH4850/HTDI/512 jednak Everest nadal reportuje “Karta wideo 1024 MB”.

:smiley: :smiley: :smiley:

EDIT:

wygląda to tak.

beztytuuco.jpg

Wydali Ci w takim razie niewłaściwą kartę

ale to chyba dla mnie lepiej? zamiast 512 mb mam 1gb. tylko, że jeśli o mnie chodzi wolałbym mieć 512 ddr3 niż 1 gb ddr2. da się gdzieś sprawdzić czy to jest pamięć ddr2 czy ddr3? czy są w ogóle karty asusa 4850 1gb z pamięcią ddr2?

Nie. Ta karta nie występuje z taką pamięcią. Wyłącznie DDR 3

czyli wychodzi na to że dostałem lepszą kartę niż wynika to z faktury?

EDIT: nie mam zielonego pojęcia o co chodzi. Sprawdziłem kompa programem GPU-Z i wynika że mam kartę 512 MB ddr3. Zgłupiałem.

EDIT2: Mam pewną teorię. według gpu-z DDR3 to podwojenie DDR2. 512x2=1024 i dlatego tak pokazuje w Evereście i Właściwościach pulpitu. Jednak dlaczego - nie wiem :slight_smile: Orientuje sie ktos?

No właśnie everest pokazuje różne cuda :wink:

Ja miałem kartę 256, a pokazywało mi że mam 512.

Everest to sobie może pokazywać cuda, ale nie bardzo rozumiem dlaczego system pokazuje podobno inną wartość pamięci. Czyżby karta się źle przedstawiała systemowi?

Na karcie graficznej powinna być naklejka z jej dokładnymi parametrami lub numerem seryjnym, najlepiej rozkręć obudowę i tam zerknij.

szczerze mówiąc bardziej wiarygodniejszy dla mnie jest gpu-z, ktory pokazuje dobrą wartość niż everest, ale tak samo jak MarSa dziwi mnie dlaczego w systemie jest błędna wartość.

na karcie graficznej po otwarciu obudowy wyraźnie jest 512 mb.

Czyżby kwestia sterownika do karty? Bardzo dziwne. Nie spotkałem się z taką sytuacją do tej pory