Ile pamięci RAM kupić na przyszłość?

Witam.

Zastanawiam się ile pamięci DDR2 kupić.

Czy w zupełności wystarczy 2GB czy wziąć 4GB na przyszłość.

Co o tym sądzicie?

Kompa używam do gier.

do tego kompa co masz w podpisie chcesz kupić ten ram ?

Do tego kompa co w podpisie to już lepiej nie pompować kasy. Na przyszłość to trzeba mu wypruć bebechy i dopiero wtedy wrzucić więcej pamiątek.

A do starego kompa kupić ramu tylko tyle ile jest potrzebne na teraz, a resztę kasy odłożyć na nową płytę, procka, zasiłkę itd…:mrgreen:

Oczywiście że nie do tego kompa.

Mam nowy zestaw pod X2.

I zastanawiam się czy warto brać 4GB pamięci.

Czy to wpłynie jakoś na wydajność.

IMHO raczej nie odczujesz różnicy pomiędzy 2 a 4 GB ramu podczas normalnej pracy a i pewnie podczas większości gier, dlatego że na dzień dzisiejszy 2 GB ramu do większości aplikacji i gier wystarczy, ale oczywiście jeżeli masz więcej kasy to na przyszłość te 2 giga może się przydać, chociaż z drugiej strony kiedy one będą tak naprawdę potrzebne to prawdopodobnie trzeba będzie zmienia kompa na nowego :slight_smile:

Ale nie wiem czy warto w DDR2 ładować skoro już są DDR3 z szybkością ponad 1000 MHz

a cena kilkukrotnie większa a przyrost wydajności praktycznie żaden więc jak to mówią " jeśli nie ma różnicy to po co przepłacać ? "

ja tam poczekam z wymianą kompa wejdzie nowa seria procków, ulepszą karty z DX10 i DDR3 bedzie

już jest ale po co? dla szpanu? :x

wystarczy Ci 2 GB

to może poczekaj aż wejdzie DX11 i DDR 4 ? :?

Tak to sobie można w nieskończoność czekać bo zawsze będą coś nowego wymyślać

A z ramem to zależy jaki masz system operacyjny jak windows XP SP2 to chyba nawet 4GB nie obsłuży :?

max 3gb w wersji x86, x64 już obsłuzy 4 GB RAM… logiczne, ze jak będzie instalował Viste to 4GB RAM, dla niej nigdy nie jest za mało jak grać chce…

Mam Viste Ultimate więc wydaje mi się że dla tego systemu nawet 8GB też nie było by za dużo.

Wezmę 2GB najwyżej dokupię następne kości jeśli będą potrzebne.

Bierz jak najwięcej. :stuck_out_tongue_winking_eye:

Im więcej, tym lepiej. ;]

no jak chcesz, jak myślisz o full wydajności w grach itp to bierz 4 GB :slight_smile:

w którymś vortalu (użyjcie recki.pl) jest test wydajności kompa z 1, 2 i 4 gb. Generalnie wzrost wydajności jest większy po dołożeniu z 1 do 2 Gb niż z 2 do 4Gb. Dlatego najbardziej optymalną wielkością jest na razie 2 giga.