Ile pamięci "żre" najnowszy MS office?

(kordixx) #1

Jak w temacie. I nie chodzi mi tu ogólne wymagania systemowe. Niech ktoś to po prostu sprawdzi w menedżerze zadań ;p

(Kolmar) #2

Ściągnij sobie wersję testową i przetestuj. Czy to jest takie trudne :lol:

(Krzysiekaczor) #3

Dla niektórych tak. Przecież to z 10 gb zajmuje :wink: i mi się pól dnia by pobierało.

(Marekglapa) #4

Mógłbym, ale po co? Znowu będziesz mieszał Viste i Offica 2007 z błotem. To ile ten program "żre" ramu zależy od wielkości dokumentu który otwierasz. I na przyszłość nie pisz tak: "Niech ktoś to po prostu sprawdzi...". Lepiej będzie wyglądało: "Czy mógłby ktoś sprawdzić..." :stuck_out_tongue:

(Adasbimbajs) #5

stare 16-bitowe wersje takie office 4.3 4.2 4.0 lub 3.0 żre 8 MB przy XMS. a wersja 3.0 ma 8,5 MB.

(Enter6000) #6

MS Office 2007 (po uruchomieniu):

• Word - ok. 25 MB

• Excel - ok. 13 MB

• PowerPoint - ok. 26 MB

• Publisher - ok. 12 MB

Wiadomo, że podczas pracy, wielkość pamięci używanej zwiększy się.

(kordixx) #7

No dzięki za informację :slight_smile:

(system) #8

Dużo! !!

(sosen86) #9

ale pakiet instalacyjny nie zajmuje 10 gb. tylko z 500 chyba max. a pozatym pełno tego w różnych gazetach. a co do programu to jeśli ktoś ma taką możliwość to warto w niego zainwestować te 199 zł a nawet mniej czasami.

(kordixx) #10

Hmmm... a dlaczego?

(Krzysiekaczor) #11

To była ironia. Poza tym pisze się osobno - zacznij używać Firefoxa 3. A nie wydaje Ci się dziwne? W każdej gazecie pełno Officów a w co 10 open office.

(sosen86) #12

ale wiesz o co chodzi :stuck_out_tongue: z opery się nie przesiadam i czekam na dobre sprawdzanie pisowni na niej bo jak narazie jest ale słabe :stuck_out_tongue: może dlatego że OO łatwiej i szybciej można pobrać z internetu bo jest to mniejszy plik. ale osobiście jestem za szerokim i powszechnym rozpowszechnianiem OO bo właściwie to jedyny godny uwagi zamiennik do MS Office. Ale niestety jeszcze nie oferuje tego wszystkiego co MS office.

(Kolmar) #13

Uważam, że całkiem niezły jest również Lotus Symphony.

(pakierhakierxd) #14

550 mb office 2007 professionall tyle zajmuje u mnie na viscie

(Skiff) #15

Jeśli chodzi o zajmowanie uruchomionego programu w pamięci to nie możecie tak patrzeć. Ogólnie znana jest sytuacja, że jeśli będzie się miało w komputerze więcej pamięci to program będzie więcej zajmował. I w takim przypadku "winowajcą" nie jest Office a Windows.

(Qwozniak6) #16

CO? Pierwsze słysze żeby to tyle zajmowało. Dokładniej to ok. 500 MB a nie 10 GB

(eyeti) #17

Ja tam wole Open Office.

Wolne oprogramowanie jest cool :wink:

(Zybartek) #18

amad1993 , czytaj wszystkie posty nad soba zanim cos napiszesz. Alien6 napisal ze byla to ironia...