Ile pamięci "żre" najnowszy MS office?

Jak w temacie. I nie chodzi mi tu ogólne wymagania systemowe. Niech ktoś to po prostu sprawdzi w menedżerze zadań ;p

Ściągnij sobie wersję testową i przetestuj. Czy to jest takie trudne :lol:

Dla niektórych tak. Przecież to z 10 gb zajmuje :wink: i mi się pól dnia by pobierało.

Mógłbym, ale po co? Znowu będziesz mieszał Viste i Offica 2007 z błotem. To ile ten program “żre” ramu zależy od wielkości dokumentu który otwierasz. I na przyszłość nie pisz tak: “Niech ktoś to po prostu sprawdzi…”. Lepiej będzie wyglądało: “Czy mógłby ktoś sprawdzić…” :stuck_out_tongue:

stare 16-bitowe wersje takie office 4.3 4.2 4.0 lub 3.0 żre 8 MB przy XMS. a wersja 3.0 ma 8,5 MB.

MS Office 2007 (po uruchomieniu):

  • Word - ok. 25 MB

  • Excel - ok. 13 MB

  • PowerPoint - ok. 26 MB

  • Publisher - ok. 12 MB

Wiadomo, że podczas pracy, wielkość pamięci używanej zwiększy się.

No dzięki za informację :slight_smile:

Dużo! !!

ale pakiet instalacyjny nie zajmuje 10 gb. tylko z 500 chyba max. a pozatym pełno tego w różnych gazetach. a co do programu to jeśli ktoś ma taką możliwość to warto w niego zainwestować te 199 zł a nawet mniej czasami.

Hmmm… a dlaczego?

To była ironia. Poza tym pisze się osobno - zacznij używać Firefoxa 3. A nie wydaje Ci się dziwne? W każdej gazecie pełno Officów a w co 10 open office.

ale wiesz o co chodzi :stuck_out_tongue: z opery się nie przesiadam i czekam na dobre sprawdzanie pisowni na niej bo jak narazie jest ale słabe :stuck_out_tongue: może dlatego że OO łatwiej i szybciej można pobrać z internetu bo jest to mniejszy plik. ale osobiście jestem za szerokim i powszechnym rozpowszechnianiem OO bo właściwie to jedyny godny uwagi zamiennik do MS Office. Ale niestety jeszcze nie oferuje tego wszystkiego co MS office.

Uważam, że całkiem niezły jest również Lotus Symphony.

550 mb office 2007 professionall tyle zajmuje u mnie na viscie

Jeśli chodzi o zajmowanie uruchomionego programu w pamięci to nie możecie tak patrzeć. Ogólnie znana jest sytuacja, że jeśli będzie się miało w komputerze więcej pamięci to program będzie więcej zajmował. I w takim przypadku “winowajcą” nie jest Office a Windows.

CO? Pierwsze słysze żeby to tyle zajmowało. Dokładniej to ok. 500 MB a nie 10 GB

Ja tam wole Open Office.

Wolne oprogramowanie jest cool :wink:

amad1993 , czytaj wszystkie posty nad soba zanim cos napiszesz. Alien6 napisal ze byla to ironia…