Ile partycji jest potrzebnych pod Ubuntu?

Chciałem zainstalować linuksa, ale niewiem czy taka konfiguracja dla partycji jest prawidłowa:

d01e7ac58f4e7c4cm.png

Wiec moje pytanie jest oczywiste :slight_smile:

dwie partycje, / oraz swap, ewentualnie jedna jeszcze /home/ ale to opcjonalne

tak, taki podział jest prawidłowy

A do czego jest (opcjonalnie :slight_smile: ) potrzebny “/home” ??

A Ty ciągle jesteś uparty i nie chcesz o podstawach poczytać. Pozatym, miałeś chyba wytłumaczone to w poprzednim temacie który założyłes.

Złączono Posta : 30.08.2006 (Sro) 23:08

Pozatym, jak podzielić dysk oraz ile potrzebujesz partycji też miałeś wytłumaczone, więc po co ten temat?

Ktoś mi powiedzial ze swap niepowinien być wiekży niz poloowa mojej pamieci ram a nie mniejszy niz 200 bo wtedy komp wolno chodzi, czy to prawda?? , mam 256 MB RAM a ustawilem 1 GB na swap

Złączono Posta : 30.08.2006 (Sro) 23:35

Tak, jestem uparty, miałem wytłumaczone ze potrzebne są trzy, a jednak wystarczą dwie.

omg miałeś wytłumaczone kilka opcji, również tą z dwoma partycjami wiec nie zawracaj juz ludziom glowy poczytaj troche bo user linuksa bedziesz pierwsza klasa :confused:

oki oki, ja juz mam ubuntu tylko ze ono jest po angielsku, niema opcji takiej aby spolszczyć ubuntu chociaz menu paska zadań?? bo tu prawie all po inglishu ;(

Złączono Posta : 31.08.2006 (Czw) 1:25

znaczy mi to aż tak bardzo ni eprzeszkadza :slight_smile:

i tak linux dla mnie to zabawka jak narazie :slight_smile:

:shock: przeto podczas instalacji masz wybór języka ?

:arrow: System > Administracja > jezyki i tam zaznaczasz polski (odznacz angielski) oraz na dole ustawiasz domyślny na polski. Sprawdz też w Synapticu najlepiej (poprzez wyszukanie pakietów polonizacyjnych) czy masz wszytkie pakiety odniośnie j. polskiego zainstalowane.

Ja w administracji jezykami mam tylko jeden jezyk “English” a w Domyślnych na dole mam polski

Zaznacz jeszcze polski

Pewnie coś się będzie musiało dociągnąc