Ile pasma zostawić dla QoS?

Witam,

Mam router dzielony na 3osoby(czasami jestem tylko sam), i na ile mam ustawić najlepiej pasmo dla QoS ?

Czy w ogóle wyłączyć ?

Ps

Czy wystarczy w systemie zmienić to, czy w routerze też ?

masz ustawić pasmo po równo…

a podasz więcej szczegółów ? jakie łącze np…

Zależy kto ile ściąga…

Jeżeli jednym kompem ściągasz zawsze to dla niego ustaw QOS na np. 60% łącza, jak masz opcję to ustaw na jakieś tam godziny full a na jakieś ograniczaj(dzień np.). Lub jeszcze lepsze by było QOS dynamiczne :slight_smile:

Neo 640.

A jak to można ustawić ?

Zależy jaki router…

Edimax 7064g+A - to jest mój router.

No niestety takiego czegoś co akurat Ty byś chciał nie posiada.

Moja rada: Ściągasz w nocy to nie ustawiaj QOS…

Ściągasz w dzień z włączonymi innymi kompami to ustaw na 60-70%

Ja bym wolał już w nocy bez QOS lub ściągać jak pozostałe kompy są OFF.

Dobra, to jak ja ściągam w dzień, ale są czasami inny na off, czyli mogę wyłączyć QoS :?:

A jak ja mam włączone, a ktoś inny ściąga, co nie ma QoS ?

A jak wszyscy mają wyłączone QoS ?

1-wszego nie rozumiem

  1. jak ściągasz(ściągacie) na wszystkich komputerach(nie że tylko jeden do tego służy) to każdemu ustaw QOS i trudno, lepiej chyba mieć niższy transwer niż nie mieć czasami internetu lub mieć takiego że…

3- ściągają np. 2 kompy, to transwer przez pół dzieli(a przynajmniej mniej więcje tak powinno).

Nie wiem dokładnie jak to jest u Ciebie. Ja akurat w swoim domu miałem chwile router i laptopa(szwagier) i laptop miał bez ograniczeń, komp przeważnie 70% pasma, Zależy czy laptop działał, a jak już ściągałem to przy moim łączu 2mb/s do 4mb/s było 90% pasma na stacjonarnym i mówi się trudno i tak duży transwer był przy takim pasmie dostępny na laptopie. Musisz popróbować, zabawy jest ale jak się ustawi to są efekty, a nie tak jak kumpel, robi wszystko żeby chodziło a nie raz a dobrze i szanować.

  1. komputer ściąga, 2. komputer wyłączony.

Wszystko już rozumię, dziękuję za pomoc, i pozdrawiam :wink: