Ile pasty na procesor

(Ssttiifflleerr) #1

tak jak w temacie.....

ile nałożyć pasty na procka....dodam że to jest procesor AMD 3800 X2 AM2 a pasta zwyczajna biała najatńsza.....

nałożyć lepiej grubiej czy cieniej....

(Piojarek) #2

jak najcieńsza warstwa... ale równa

(Ssttiifflleerr) #3

czyli jak mam to rozsmarować?? :?

(adam9870) #4

Poczytaj o prawidłowym nakładaniu pasty:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=72248

(Piojarek) #5

w zależności od konsystencji pasty... ale widziałem, że niektórzy rozsmarowują po całej powierzchni odpromiennika, a inni tylko na jego środku, tam gdzie ma się stykać z podstawą radiatora...

(Ssttiifflleerr) #6

czyli mam posmarować rdzeń procesora czy radiator??

(Marcus35) #7

Daj kroplę wielkości mniejszej niż łepek od zapałki i rozsmaruj po całym rdzeniu. Możesz użyć do tego np karty kredytowej (jedno z lepszych narzędzi do tego celu) Warstwa powinna być tylko tak gruba aby nie prześwitywał rdzeń

(McDracullo) #8

TO zastanów się, czy jest wogóle sens smarować. To tylko zaizoluje temperaturę (tanie pasty pełnią fukncję izolatora a nie przewodnika). Radzę kupić lepsza paste, np. AS5 (15zł za 3g - starczy Ci na kilka razy.)

(Marcus35) #9

Popieram przedmówcę pasta kosztuje kilkanaście złotych a procesor jest kilkadziesiąt razy droższy. Przemyśl to !!

(Ssttiifflleerr) #10

no tak, ale słyszałe, czytałem tez że nie powinno się dużo nakładać pasty srebrnej bo jest ryzyko ze przeskoczy iskra i procek sie spali...

więc tej pasty (bodajże Arctic silver 5) mam posmarowac sposobem im cieniej tym lepiej? rownomiernie i żeby nie było widać rdzenia?

(_Sylwan_) #11

babcia balbina ci tak mówiła że się stodoła zapali.... :x

z kąd ci to do głowy przyszło że srebrna się pali właśnie srebro jest doskonałym przewodnikiem ciepła 8)

a co do ilości to powinno jej być nie za dużo nie za mało (czyli tyle aby wypełnić mikroszczeliny w spodzie radiatora i obudowie procka

(Michal Kolatek) #12

Jak? :mrgreen:

jak za smarowanie weźmie się ''wybitny umysł'' to spali całego kompa nakładając pastę. AMD klasy K7 z odsłoniętym rdzeniem i mostkami może się spalić ale tylko w przypadku złego posmarowania.

Dostałeś linka z opisem nakładania, w czym problem?

As5 według producenta nie przewodzi prądu, ale nie sprawdzaj czy na pewno.

Jak położysz sylikon to po 2-3 miesiącach zostanie z niego proszek, jak będziesz co parę miesięcy zmieniał pastę to prędzej coś uszkodzisz podczas zakładania/ściągania radiatora.