Ile pasty na procesor

tak jak w temacie…

ile nałożyć pasty na procka…dodam że to jest procesor AMD 3800 X2 AM2 a pasta zwyczajna biała najatńsza…

nałożyć lepiej grubiej czy cieniej…

jak najcieńsza warstwa… ale równa

czyli jak mam to rozsmarować?? :?

Poczytaj o prawidłowym nakładaniu pasty:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=72248

w zależności od konsystencji pasty… ale widziałem, że niektórzy rozsmarowują po całej powierzchni odpromiennika, a inni tylko na jego środku, tam gdzie ma się stykać z podstawą radiatora…

czyli mam posmarować rdzeń procesora czy radiator??

Daj kroplę wielkości mniejszej niż łepek od zapałki i rozsmaruj po całym rdzeniu. Możesz użyć do tego np karty kredytowej (jedno z lepszych narzędzi do tego celu) Warstwa powinna być tylko tak gruba aby nie prześwitywał rdzeń

TO zastanów się, czy jest wogóle sens smarować. To tylko zaizoluje temperaturę (tanie pasty pełnią fukncję izolatora a nie przewodnika). Radzę kupić lepsza paste, np. AS5 (15zł za 3g - starczy Ci na kilka razy.)

Popieram przedmówcę pasta kosztuje kilkanaście złotych a procesor jest kilkadziesiąt razy droższy. Przemyśl to !!

no tak, ale słyszałe, czytałem tez że nie powinno się dużo nakładać pasty srebrnej bo jest ryzyko ze przeskoczy iskra i procek sie spali…

więc tej pasty (bodajże Arctic silver 5) mam posmarowac sposobem im cieniej tym lepiej? rownomiernie i żeby nie było widać rdzenia?

babcia balbina ci tak mówiła że się stodoła zapali… :x

z kąd ci to do głowy przyszło że srebrna się pali właśnie srebro jest doskonałym przewodnikiem ciepła 8)

a co do ilości to powinno jej być nie za dużo nie za mało (czyli tyle aby wypełnić mikroszczeliny w spodzie radiatora i obudowie procka

Jak? :mrgreen:

jak za smarowanie weźmie się ‘‘wybitny umysł’’ to spali całego kompa nakładając pastę. AMD klasy K7 z odsłoniętym rdzeniem i mostkami może się spalić ale tylko w przypadku złego posmarowania.

Dostałeś linka z opisem nakładania, w czym problem?

As5 według producenta nie przewodzi prądu, ale nie sprawdzaj czy na pewno.

Jak położysz sylikon to po 2-3 miesiącach zostanie z niego proszek, jak będziesz co parę miesięcy zmieniał pastę to prędzej coś uszkodzisz podczas zakładania/ściągania radiatora.