Ile pasty termoprzewodzącej?

Witam.

Zawsze ciekawiło mnie jedno pytanie… mianowicie… Ile się nakłada pasty termoprzewodzącej (na GPU,CPU)?? Czy rozsmarowuje się tą paste, czy poprostu daje jej się trochę na środek a ona sama się dopasuje.

Pozdro

Czytalem o dwoch szkolach nakladania pasty,mianowicie tak jak napisales ze daje sie troche na srodek i dociskajac cooler wiciska sie nadmiar bokami,a druga ze rozsmarowuje sie cieniusienka warstewke np za pomoca karty kredytowej lub podobnym przedmiotem.

Sam nigdy tego nie robilem ,ale dziele sie tym co wiem.

Pozdrawiam

Tylko trochę, na sam rdzeń. Nie rozsmarowuj jej kartą kredytową rdzeń zbyt delikatny.

Rzsmarowuje sie paste dla rdzeniach mi postkach plyt, i przewaznie pasy sylikonowe!

na procku lepiej dac troche na srodek, i docisnac chlodzenie, sama sie rozejdzie, pozatym aktualnie procki dalej maja rdzen na rodku, wiec bez sensu jest smarowanei calosci ihs’a bo jego brzegi prawie sie nie grzeja!

:: MARIO :: ja się naprawdę staram i nie czepiam bzdurek no ale qrde… :? Masz duzą wiedze na temat sprzętu z której warto żeby inni korzystali ale jak będziesz pisał w swoim własnym języku to nie da rady… Daj nam szansę :!:

a co do ilosci… objetosciowo troszke mniej niz ziarnko ryzu :wink:

Pastę zawsze nakładaj jak nacieniej - praktycznie ma tylko uzupełnić nierówności rdzenia i radiatora.

Poczytaj

http://forum.cooling.pl/viewtopic.php?t=229

Wielki dzięki :mrgreen: .

Moje pytanie jest dlatego, że kolega daje dużą ilość pasty. Ja mu mówiłem, że nie jestem pewny ale tego się chyba dużo nie daje. Później gdzieś wyczytał, że duże ilości mogą się przekształcić w izolator :stuck_out_tongue: . Nie wiem ile w tym prawdy ale może się jeszcze wypowiecie.

Jeszcze raz dzięki

Nadmiar pasty tylko pogarsza odprowadzanie ciepła. Pasta ma na celu wyelinowanie szczelin pomiędzy GPU/Proc a Radiatorem.

dokładnie, zbyt duża ilość izoluje i pogarsza odprowadzanie ciepła, i nie mówiąc jak ciezko chlodzenie ściagnąć jak duzo pasty jest, procek sie poprostu zaparza!

Kiedys zbyt duza ilość pasty moj A64 przypacił wyciagnieciem z socketu bez rozpinania przyklejony do radiatora, i pokrzywionymi nozkami! Udalo sie naprostowac, ale kupe nerwów mnie to kosztowalo ;]

@Faral rano bylo =] ja sie budze ok. 12stej jak kawe w pracy pije :slight_smile:

A czym ściągnąć paste z radiatora i rdzenia ( tak żeby nie uszkodzić go)??

Opiszcie to w 2 przypadkach. Gdy pasta jest zaschnięta i jeszcze świerza.

Pozdro

alkochol izopropylowy, ew. spirytus :wink:

Sorki zapomniałem o tym linku :stuck_out_tongue: :oops:

Złączono Posta : 21.02.2006 (Wto) 19:55

Witam.

Oczyściłem rdzeń, wypolerowałem radiator od spodu :p, odtłuściłem. Nałożyłem na cały rdzeń ok 0.8 mm pasty i ok 1 na spód radiatora. Temperatura w spoczynku ( nawet gorąco w pokoju) to 50 stopni). W stresie (NFSMW) max 52 stopnie, a na prime95 po 10 minutach max 56 stopni. Ciężko mi powiedzieć czy to coś pomogło, bo mi ta temperatura tak skakała. Wcześniej miałem taką białą paste a teraz mam szarą (czyli srebro).

Spód mojego collera jest aluminiowy a nie miedziany!

Czy ta temperatura jest ok ?? Czy dałem dobrze pasty ??

PS Procek jest bez OC.

Proszę o pomoc

CZE

ja mam na swoim 48-49*C, 52-54*C stres ;> chyba wmiare mam, jesli masz podobnego procka do mojego to masz OK :stuck_out_tongue:

moje chlodzonko to Pentagram QVC100+ Cu + pasta Artic Silver 5

a tak na serio, napisz jaki procek :wink:

Amd Athlon 2400+ Pole Thoroughbred-B.

Nigdy nie widziałem ile się pasty nakłada ale jutro dam mniej. Zobaczymy co z tego będzie. Tylko dam trochę na środek rdzenia i niech się rozprowadza jak chce :mrgreen: .Pozdro