Ile powinien się uruchamiać XP?

Witam,

Komputerek nowiusieńki, Celeron 2.66, 512 ram, 80GB dysk, GeForce 5200, trzy partycje 10, 20 i 50 GB na NTFS.

System świeży, SP2 i aktualizacje. W autostarcie niewiele: avast, Tlen, gg;

a pasek uruchamiania przelatuje 12 razy :shock:

Trochę mnie to dziwi, bo u kuzyna na AMD 1.4 i 256 ramu ten pasek robił tylko 4 rundki tuż po instalacji XP.

Wydaje mi się, że to coś w ustawieniach biosu jest nie tak (wyłączenie jakichś nieużywanych kanałów, ale nie wiem jak to zrobić). Te tematy na forum niewiele mi pomogły, przeważnie wszystkie to modyfikacja rejestru i innych ustawień. Może ma ktoś inne propozycje.

A może jest to normalne?

Dodam, że zamykanie trwa szybko.

Ramzes nie przejmuj sie , u mnie P4 2.HT 512 ram tez idzie z 12 razy a mój 2gi komp, sempron 2400 idzie tylko3 to wszystko zależy jak masz dysk zawalony ile softu masz zainstalowanego :wink:

Nie przejmuję się tym aż tak bardzo, tylko jestem trochę zdziwiony takim stanem.

Dodam jeszcze, że dysk nie ma zworki i jest widziany w biosie jako primary master na IDE0 (chyba), natomiast nagrywarka jest na osobnej taśmie i widziana jest jak secondary slave. Może coś tu jest nie tak. W starym kompie miałem dysk i cd-rom na jednej taśmie. :?

ja mam pentium IV 2.4 256 ram 40GB dysk, NTFS, XP, SP2 i wszystkie poprawki i mi ten pasek przelatuje…

JEDEN RAZ

polecam użycie programu microsoft bootvis, a wam równiez będzie się podobnie uruchamiał

nie to nie ma zadnej róznicy, podłączone masz to dobrze, nawet lepiej jak jest na dwóch odzielnych taśmach :wink: musisz sie przyzwyczaic albo uzyc programu który podał/a aju

wystarczy zainstalować ?? :wink:

do pobrania stąd

nie miałem pewności i dlatego wolałem napisać w ten sposób by Cię nie obrazić , teraz juz bede pamiętał -> pozdro :wink:

jako iż przedtem nie mogłem tego znaleźć:

tutaj masz opis jak użyć tego programu:

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … entry54470

ps. pea5 wiem ale napisałem to tylko po to, aby inni mieli pewność :wink:

Ok, dzięki, spróbuję tego bootvisa. Tylko jeszcze jedno pytanie, czy jest w nim możliwość cofnięcia wprowadzonych zmian?, bo jakoś w tym opisie tego nie widzę.

Nie ma potrzeby :slight_smile: On niczego nie wyłącza tylko optymalizuje uruchamianie tego co jest. Jeśli nawet nie pomoże to niczego nie zepsuje, nie bój się

Z własnego doswiadczenia wiem, ze Windows Xp uruchamia sie dosc długo (zalezy od konfiguracji sprzetu… ) ale zawsze bedzie sie uruchamiał dłuzej od Windows 98/Me … ze wzgledu ze standartowo ma duzo naładowane do pamieci podrecznej i to wszystko musi załadowac podczas uruchamiania… z tego powodu tez instalka Windows XP zajmuje 1,2GB a Windowsa 98/Me ok 300-400MB …

Nie zrazaj sie tym ze długo sie uruchamia… jesli masz swiezy Windows to zawsze pojdzie szybciej uruchamianie i zamykanie systemu niz masz juz zawalony… normalne co nie :slight_smile:

Niech sie uruchamia tyle ile musi, jesli mozesz to powyłaczaj rzeczy z autstartu… ja w autostarcie mam tylko GG ^^ Sam Windows uruchamia mi sie jak jest swiezo postawiony okolo 7sek a jak juz am powgrywane troszke rzeczy to nawet 20sek potrafi startowac :slight_smile:

Pozdrowionka

Michu

mis87

Sprawdziłem bootvisem i na czerwono mi wyświetla

Warning! Disk write caching is disabled Gdzie teraz w biosie się to włącza? Bo pewnie to będzie to.

Sprawdź opcje dysku w Menedzerze urządzeń. Pradopodobnie masz odznaczoną opcje “write cache”.

Mnie też tak wyświetlał i póki korzystałem z GUI podczas bootowania to mi pasek przelatywał 1,5 raza. Więc to nie to.

To kiepskie to Twoje doświadczenie. WindowsXP odpala się nawet 2 razy szybciej.

Dalej nic to nie daje. A jeszcze powiedzcie mi coś na ten temat:

13ys.th.jpg

Jak zmienić wygląd tego folderu, żeby to było pogrupowane dyskami, trudno mi to wytłumaczyć, ale chyba się domyślicie :slight_smile: nie mogę tego znaleźć w ustawieniach.

I to:

26ao.th.jpg

Mam 3 partycje zrobione za pomocą płytki z instalatorem XP, a tu takie kwiatki. Czy to przez to tak długo się uruchamia?

Widok|Sczegóły, a potem Widok|Rozmieść ikony według i zaznacz ‘Typ’ oraz ‘Pokaż w grupach’.

Klikasz ‘Wypełnij’ i się pokaże to, co ma się pokazać.

Heh, to moje początki przygody z XP :slight_smile: Dzięki Pawek