Ile powinien zajmować win xp home edition

Bardzo mam śmieszny problem ależ też dla mnie dziwny. Zdaje mi się ze kiedyś zajmował mi Windows 3gb, dzisiaj zobaczyłem i waży 1.5gb, z resetowałem kompa i o 3 folderów się zmniejszył. Jak tak dłużej będzie to Windows będzie mi zajmował 1mb :smiley: może mi ktoś powiedzieć ile mu zajmuje i czy u kogoś ‘zmniejszanie Windowsa’ występuje.

W folderze Windows są różne pliki systemowe, tymczasowe i w ogóle niepotrzebne (wirusy i różny syf). Niektóre foldery i pliki mają zmienną wielkość.

Mi folder Windows zajmuje 1.54GB i tam praktycznie nic nie ma. Stery tylko, neta nie ma więc antywira też. Siora ma tylko zainstalowane Simsy, bo na Viście nie chcą działać.

Jak z Xp korzystałem na co dzień i była masa programów zainstalowana to ten folder zajmował z 3GB.

U mnie wynosi : 3,05 GB :smiley: :smiley: :smiley: xD i ok. 17 000 plików ^^ więc nie wiem :lol:

Ja też nie mam w nim ani antywirusa ani wirusów:D, tylko stery. U mnie zajmuje 1.51gb i zawiera 526 folderów, a plików 10719. Czytałem na jakimś innym forum, że komuś zajmował 800mb więc nie wiem zabardzo od czego to zależy :confused:

hmm, http://s3.zapodaj.net/94586043.jpg.html

Mój waży “zaledwie” 3,79GB (22k plików, 1,5K folderów)…

Regularnie skanowany i czyszczony.

Pozdrawiam.

zalezy od ilosci sterowników np… niektóre programy też wrzucaja coś do windows … a no i syf tez sie zbiera jeśli nie czyścisz :stuck_out_tongue:

mój ma 1,54 GB (bajtów: 1 662 616 796) ale odchudzany nlitem … ; )

Mój XP ale Prof. zajmuje 1,21 Gb (1 306 184 036 bajtów) [9 896 plików i 632 folderów]

Świeżynka po instalacji, tylko Firefox.

Mi system zajmuje 3,50 GB

Tak jak pisze Animologic -system świeżo zainstalowany -to zapewne będzie ok . 1 gb +/-

Ja juz dawno nie robiłem formata dobre pół roku :wink:

no to ja mam chyba słonia w tym katalogu :slight_smile: :smiley: c:\windows ma 4,4GB i 21 088 plików ale to staruszek od ponad roku nie reinstalowany :slight_smile: :smiley: chociaż trochę plików aktualizacji się pozbyłem :D:D:D:D:D

Wystarczy troche poudkurzać w plikach systemowych programem odkuracz http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … +11.3.0808

U mnie 5,45 GB (bajtów: 5 861 138 804) czyli 25 124 plików i 1620 folderów

Teraz u mnie zajmuje 4,21 gb :smiley:

U mnie 3,32GB / 13tyś plików / 2tyś folderów (około 5lat temu ostatnio robiłem formata) odpukać wszystko działa pięknie do dziś ;] z tym że ja mam akurat wersje professional a nie home, ale wydaje mi się że akurat wielkości folderów między wersjami znacznie się nie różnią.

Zaraz po formatowaniu dysku mój Windows Xp zajmował około 1,5GB

Doszedł do tego SP, sterowniki i inne duperele i aktualnie waży 2,5GB =P

Mój ok 2,5 GB