Ile powinny się ładować akumulatorki?

Witam!

Dzisiaj dostałem z allegro cyfrówkę Samsung S730 ( :mrgreen: ).

I się pytam:

ile powinny się ładować akumulatorki?

Moja ładowarka to Hahnel PowerStation DIGIPAL i 2 akumulatorki Hahnel 2700mAh

Z góry thx.

to są takie zwykłe paluszki ale akumulatorki czy jakieś inne. Ja zawsze zostawiam na ładowanie w nocy i rano są już naładowane

Producenci baterii nie podaja z reguły ich pojemności więc są to z pewnoscią akumulatorki.

Nie ma reguły, zależy od ładowarki (w dobrych instrukcjach obsługi jest napisane ile czasu powinny się ładować akumulatory o danej pojemności). A najlepiej zaopatrzyć sie w ładowarkę procesorową która sama czuwa nad stanem akumulatorów i w momencie ich naładowania obniża prąd ładowania i utrzymuje akumulatory w ciągłej gotowości do pracy nie powodując ich “przeładowania”.

PowerStation DigiPal to całonocne ładowarki :stuck_out_tongue:

Niewątpliwe zalety tych ładowarek to ich…design…, a także dioda…

:lol:

Procesorowe ładują w kilka godzin

Czyli muszę na całą noc zostawić :frowning:

Hey, ja dostałem w zestawie co ja poradzę, że jest taka a nie inna :frowning:

każda ładowarka a także każdy akumulatorek inaczej się ładuje … ja mam kartkę na której mam napisane co ile mam ładować … ale to chyba tylko do mojej ładowarki …

Dokładnie 13h. I dobrze jest nowe aku załadować i rozładować, tak ze trzy razy przed użyciem. Przynajmniej tak się doczytałem w instrukcji, do mojej ładowary.

Jeżeli mogłeś nie kupować w zestawie, trzeba było tak zrobić. Cóż, “musztarda po obiedzie”.

Na ulotce dołączonej do ładowarki powinno byc opisane ile sie czasu ładuja akumulatorki i jakiej pojemności,

ja swoje ładuje zawsze ok 12h i smigają ja trza. Mam Energizery, ponad 2000mAh

Tylko pamiętaj, że jak zaczynasz ładowac to aku powinny byc rozładowane (nie powinno sie ich doładowywać), bo inaczej - po jakimś czasie- szybko będą padały i nie będzie Pan zadowolony :wink: