Ile prądu bierze komputer-serwer?

Komputer serwerowy jest drogi, dlatego zrobiłem ze zwykłego PC. procesor AMD 200MHz, dysk 3GB, 3 karty sieciowe, zasilacz 150W AT, płyta główna starego typu, usb, ram 16 i 128MB SD. Nie ma karty graficznej, FDD, cd-romu, niczego niepotrzebnego. Ile to może brać prądu i jak ograniczyć? On jest do dzielenia neta, jako acces-point, ale na “dziko” wiec jest przy antenie wi-fi bardzo blisko i używam go do sniffingu :slight_smile:

Ile taki komputer bierze prądu średnio?

Mam jeszcze jedno pytanie czy jest dostępny jakiś bios który umożliwia pracę komputera jako serwer? tzn. żeby włączył się bez klawiatury i karty graficznej i w razie resetu (przerwa w zasilaniu) włączył się tak jak router, (to już chodzi o system).

komputer ok. 60-80W, pytanie odnośnie restartu, nie ma takiej możliwości poza ups-em który podtrzyma prąd na kilkanaście minut (choć w tym przypadku kilkadziesiąt -niskie zużycie prądu) jeśli zaś komputer się zawiesi to i tak musisz go ręcznie zresetować.

rozumiem że nie chcesz inwestować w router ??

To znaczy to wygląda tak, że do internet jestem podłączony na dziko, czyli trzeba zmieniać MAC, snifować, żeby mieć klucz a to wszystko musi być gdzieś zapisane. Nie widziałem routera do wardrivingu, a programy wymagają bezpośredniego podłączenia (ascces point sie nie nadaje). Nawet jeśli jest dostęp to routera przez przeglądarkę to musi być miejsce żeby zapisywać przechwycone pakiety, i router i komputer razem włączone, poza tym jest drogi (za 50zł nie będzie dobry). Czy jeśli bym zrobił coś do awaryjnego zasilania, to jest coś co umożliwia zdalny dostęp do komputera? (nie program typu pomoc zdalna), aby można biosa widzieć i niezależny od systemu. (pc raczej nie ma takiego specjalnego wyjscia jak serwery), te błędy które uniemożliwiają włączenie to wyskakują z biosu, to jest możliwa jego modyfikacja?

A możliwa jest jakaś modyfikacja, dzięki której komputer będzie mniej brać prądu? procesor i tak słaby więc underclocking odpada

Zasilacz AT sam dobiera moc do zapotrzebowania komputera, czy daje prąd na wszystkie kable?

P.S. Czy jest możliwe przerobienie zasilacza na prąd stały 12 lub 24V ? (przetwornica bez sensu bo zasilacz znowu obniża napięcie do +- 12). W którym miejscu znajduje się transformator (jeśli to w taki sposób zrobione) który z 220 robi niskie do zasilania reszty zasilacza?