Ile prądu ciągnie komputer

Jeżeli temat w złym dziale to przepraszam ale nie miaem pojęcia gdzie go dokładnie dać. A mianowicie czy takie komputer dużo prądu pożera:

C2D e7200 2.66 GHz

Radeon 4850 1GB

4 GB Ramu

1 Dysk 320GB

1 Napęd

Zasilacz 550W

Czy można jakoś oszacować ile mniej więcej komputer ciągnie prądu i za jaką cenę jeżeli dziennie średnio chodzi po 8-10 h?

Z tego co mi kiedyś ktoś wyliczył, mój ciągnie około 80-90 zł miesięcznie, działa średnio 12-14 godzin dziennie i bardzo często pod dużym obciążeniem.

viewtopic.php?f=3&t=295223

Zobacz ten link

http://www.extreme.outervision.com/PSUEngine

Jest to licznik który oblicza ile zużywa twój komputer :wink: przydaje się gdy chcesz sprawdzić jaki zasilacz będzie najlepszy do kompa :wink: o jakiej mocy…

Bo ja mam jakiś program EPU-4 Engine. No i coś sobie w nim zacząłem grzebać. Jak klikałem na procka to zawsze miał 85 W… No ale zmieniłem sobie ta gałkę przekręcać:

No i teraz cały czas jest w granicach 5-7 W…

Dobrze zrobiłem ?

Ten PSUEngine pokazuje mi zapotrzebowanie na 470W a mam zasilacz 350W i wszystko działa stabilnie. Chyba trochę przekłamuje…

Najlepszy sposób to powyłączać (z gniazdek) wszystkie urządzenia elektryczne w domu poza komputerem (nie otwieraj lodówki kiedy jest wyłączona) i sprawdzić to na liczniku.

Komputer może zużywać mniej lub więcej prądu w zależności od obciążenia.

W nowych licznikach zamiast tarczy jest migająca lampka (zamiast obrotów tarczy liczysz mignięcia lampki).