Ile prądu miesięcznie zużywa komputer?

Witam

Chciałbym sie dowiedzieć ile prądu miesięcznie zużywa mój komputer ?

Obliczyłem na jednej stronie, że podzespoły w nim potrzebują do zasilenia 260 Watt i chciałbym sie teraz dowiedzieć jak na tej podstawie wyliczyć miesięczne zużycie.

Na podstawie czasu pracy komputera i kosztów jednej kliwatogodziny.

Z tego co pamiętam to były już takie tematy :wink: poszukaj 8)

mógłbyś podać tą stronę ? będę wdzięczny :wink:

Ja także poprosiłbym o link :slight_smile:

chyba się to tak oblicza:

np. Telewizor o mocy 100W używany 5 godziny na dobe.

60x100Wx5godzin=30000WH=30 KWh

1KWH chyba rok temu ze 45 gr.

Tak nam tłumaczyli w szkole na technice

Ale znalezłem jeszcze coś takiego zadanie numer 30 KLIK

Chłopie 30 KWh godzin za 5 godzin włączonego TV bez przesadyzmu :!: :!: :!:

Nie wiem po kiego grzyba mnożysz to przez 60 ???

Przecież to nie kilowatominuta tylko kilowatogodzina :P:P:P

no widzicie tak mam zrobione a na pracy bardzodobry :stuck_out_tongue:

to sobie policz

30KWh * 45gr * 30 dni=40,50 zł

za samo TV w ciągu miesiąca, a gdzie reszta ??

Wyobraź sobie jakie byś bulił rachunki za prąd.

Nie wiem na ile to jest dokładne ale w kalendarzu XP http://kxp.pl/ jest zakładka “status systemu” i “według miesięcy” i tam jest m.in. miesięczne zużycie prądu

czyli za jedną godzine działania kompa zapłacisz jak za 0.26kW , 10 godzin to 2,6Kw zużycia prądu za 100 godzin 26kW czyli bieżesz przeciętny czas pracy kompa na dobe razy 30 dni i wynik razy 0.26 następnie wynik razy cena 1kWh , mnie wychodzi na miesiąc jakieś 28zł przy czym komp działa dziennie przeciętnie 8 godzin. Najtaniej wypada laptop nawet działający cały czas na zasilaczu wychodzi jakieś 8zł na miesiąc.

Tu jest ciekawa stronka: http://www.journeysystems.com/?powercalc :slight_smile:

tym sposobem obecnie siedziałbym pod mostem… 2kompy ( w tym mój sporo ciągnie), 4TV + 2 radia + wieża + oświetlenie + sprzęt AGD + inne to z takim przelicznikiem zużywałbym dziennie tyle prądu co przez 2 lata :mrgreen:

Wg tego tylko 300W mój komp ciągnie, chociaż tam nie ma np. karty graficznej więc musiałem inna dać. … no ale plus monitor CRT z jakieś 100W , głośniki także coś ciągną.