Ile pradu pobiera laptop?

Witam

W laptopie hp dv6000 padla bateria.Laptop jest nonstop z ladowarka poniewaz bateria trzyma z 5 min a za kase na baterie mozna kupic 2.Wiec ile taki laptop wezmie pradu za 2 godziny?

Nie mam polskich znakow na telefonie

Pobór prądu przez laptop zależy od jego ustawieni takich jak np. podświetlenie matrycy

ale co powinno cię interesować i pytanie które powinieneś zadać to: ile prądu weźmie mój zasilacz ponieważ to ile prądu bierze Twój laptop a to ile prądu bierze zasilasz to dwie różne wartości.

na przykład na stronie piszą że zasilacz na wyjściu ma 65W więc powiedziałbym że bierze on około 80-100W (może więcej może mniej)

ps. baterie zawsze można wyjąć i wtedy pobór prądu na pewno jest mniejszy

Z tyłu na zasilaczu masz napisane jaki jest pobór prądu. Ten pobór jest napisany, jaki maksymalnie laptop pobiera przy maksymalnym obciążeniu. Nie sadze ze dasz rade przez 2 godziny nawet to wykorzystać, chyba ze ostro grasz w gierkę przez 2 godziny. Laptopy z reguły pobierają tyle prądu, ze nie wiem czy odkładając grosiki do skarbonki, będziesz w stanie kupić po miesiącu lizaka?. Bo myślę, ze o to ci chodzi?. Ja w moim najnowszym rocznym już laptopie, baterie mam oryginalnie zapakowaną, i leży w szufladzie. Używając go w domu, nie potrzebuje baterii.

Z tym niewielkim poborem prądu to bym nie przesadzał. Zużywają go co prawda mniej niż stacjonarne ale jednak. Jeśli chodzi o nieużywanie baterii … dla mnie bateria w laptopie to swoisty UPS. Utrata danych jest przykra.

Nie bardzo rozumiem w jaki sposób można stracić dane w laptopie, czy nawet PC w przypadku braku prądu?. O ile można stracić, to raczej aktualnie pisząc jakąś długą prace, powiedzmy w Microsoft Word, gdzie się ją nie zapisało na dysku. Może masz racje, nie powinnam tak pisać o oszczędnościach, bo w Polsce może jest drogi prąd?. Ja raczej nie widzę żadnej różnicy. Bardziej mnie kosztuje oświetlenie 4 lamp ogrodowych wokół domu, jak jakiś durny laptop.

Zgadzam się z przedmówcą że bateria w laptopie to jak UPS nowe laptopy nie włączą się gdy nie ma baterii oczywiście nie wszystkie ale większość

Przeciętny laptop w czasie typowej pracy pobiera 20-30W (góra 40-50W w czasie animacji flash, filmów HD). Nie liczę przy tym sprawności zasilacza, więc do tych wartości trzeba dodać ok. 20 procent więcej i mamy orientacyjne realne użycie energii elektr.

Dokładniej to już tylko miernik użycia prądu. Ewentualnie można szukać informacji o poborze prądu w oprogramowaniu od producenta laptopa lub użyć innego programu.

Jeżeli laptop ma napisane na naklejce 65W to podczas grania pobór wyniesie maksymalnie 50W. Siedzenie na necie to tak jak napisał kolega wyżej jakieś 20-30W.

Obliczając prosto, 2 godziny to maksymalnie 100W co przy stawce 0,60zł/kwh daje nam 6 groszy :wink:

bardzo oszczędnie to liczycie moja Toshiba pobiera 90 W jest to zależne od mocy procka i grafiki

To prawda, są zasilacze 65, 90, 120Wat. Ale sam sprzęt pobiera sporo mniej, a zużycie prądu w poszczególnych modelach w zastosowaniach biurowych różni się nie tak diametralnie jak w grach lub obciążających zadaniach.

Tak, to jest zasilacz i na nim jest napisane ile maksymalnie mocy może dać. To tak jakby mówić, że komp stacjonarny ma zasilacz 400w to pobiera 400w albo więcej :shock: