Ile pradu pobiera laptop?

(Giiixxxx6) #1

Witam

W laptopie hp dv6000 padla bateria.Laptop jest nonstop z ladowarka poniewaz bateria trzyma z 5 min a za kase na baterie mozna kupic 2.Wiec ile taki laptop wezmie pradu za 2 godziny?

Nie mam polskich znakow na telefonie

(przybylas) #2

Pobór prądu przez laptop zależy od jego ustawieni takich jak np. podświetlenie matrycy

ale co powinno cię interesować i pytanie które powinieneś zadać to: ile prądu weźmie mój zasilacz ponieważ to ile prądu bierze Twój laptop a to ile prądu bierze zasilasz to dwie różne wartości.

na przykład na stronie piszą że zasilacz na wyjściu ma 65W więc powiedziałbym że bierze on około 80-100W (może więcej może mniej)

ps. baterie zawsze można wyjąć i wtedy pobór prądu na pewno jest mniejszy

(Donna USA) #3

Z tyłu na zasilaczu masz napisane jaki jest pobór prądu. Ten pobór jest napisany, jaki maksymalnie laptop pobiera przy maksymalnym obciążeniu. Nie sadze ze dasz rade przez 2 godziny nawet to wykorzystać, chyba ze ostro grasz w gierkę przez 2 godziny. Laptopy z reguły pobierają tyle prądu, ze nie wiem czy odkładając grosiki do skarbonki, będziesz w stanie kupić po miesiącu lizaka?. Bo myślę, ze o to ci chodzi?. Ja w moim najnowszym rocznym już laptopie, baterie mam oryginalnie zapakowaną, i leży w szufladzie. Używając go w domu, nie potrzebuje baterii.

(Miszkurka2000) #4

Z tym niewielkim poborem prądu to bym nie przesadzał. Zużywają go co prawda mniej niż stacjonarne ale jednak. Jeśli chodzi o nieużywanie baterii ... dla mnie bateria w laptopie to swoisty UPS. Utrata danych jest przykra.

(Donna USA) #5

Nie bardzo rozumiem w jaki sposób można stracić dane w laptopie, czy nawet PC w przypadku braku prądu?. O ile można stracić, to raczej aktualnie pisząc jakąś długą prace, powiedzmy w Microsoft Word, gdzie się ją nie zapisało na dysku. Może masz racje, nie powinnam tak pisać o oszczędnościach, bo w Polsce może jest drogi prąd?. Ja raczej nie widzę żadnej różnicy. Bardziej mnie kosztuje oświetlenie 4 lamp ogrodowych wokół domu, jak jakiś durny laptop.

(Rupertm) #6

Zgadzam się z przedmówcą że bateria w laptopie to jak UPS nowe laptopy nie włączą się gdy nie ma baterii oczywiście nie wszystkie ale większość

(Longhorn2009) #7

Przeciętny laptop w czasie typowej pracy pobiera 20-30W (góra 40-50W w czasie animacji flash, filmów HD). Nie liczę przy tym sprawności zasilacza, więc do tych wartości trzeba dodać ok. 20 procent więcej i mamy orientacyjne realne użycie energii elektr.

Dokładniej to już tylko miernik użycia prądu. Ewentualnie można szukać informacji o poborze prądu w oprogramowaniu od producenta laptopa lub użyć innego programu.

(Vardas) #8

Jeżeli laptop ma napisane na naklejce 65W to podczas grania pobór wyniesie maksymalnie 50W. Siedzenie na necie to tak jak napisał kolega wyżej jakieś 20-30W.

Obliczając prosto, 2 godziny to maksymalnie 100W co przy stawce 0,60zł/kwh daje nam 6 groszy :wink:

(Rupertm) #9

bardzo oszczędnie to liczycie moja Toshiba pobiera 90 W jest to zależne od mocy procka i grafiki

(Longhorn2009) #10

To prawda, są zasilacze 65, 90, 120Wat. Ale sam sprzęt pobiera sporo mniej, a zużycie prądu w poszczególnych modelach w zastosowaniach biurowych różni się nie tak diametralnie jak w grach lub obciążających zadaniach.

(Vardas) #11

Tak, to jest zasilacz i na nim jest napisane ile maksymalnie mocy może dać. To tak jakby mówić, że komp stacjonarny ma zasilacz 400w to pobiera 400w albo więcej :shock: