Ile prądu pobiera ten komputer?

Witam,

chciałbym dowiedzieć się ile prądu pobiera mój komputer i co mogę zrobić by zmniejszyć zużycie prądu przez niego.

Procesor: AMD Athlon 64 X2 4600+ (2,4 Ghz) - 65 W

Płyta główna: Gigabyte GA-M56S-S3

Pamięć RAM: GoodRAM GR667D264L5/1G (1 GB)

Karta graficzna: NVIDIA GeForce 8600 GTS (256 MB) - 75 W

Dysk twardy: WDC WD2500JS-22NCB1 (250 GB)

Napęd: HL-DT-ST DVD-RAM GSA-H50L

Zasilacz: Mustang 400W (passive PFC)

Jest to dosyć stara konstrukcja, w przyszłości planuję upgrade podzespołów.

Pozdrawiam!

około 250W

co do podzespołów to bedziesz musiał wszystko zmienić w przyszłości bo płta główna jest za słaba.

Wszystko zależy od tego co aktualnie robisz na nim. Jeżeli przeglądach internet (wirtualną, demoty i takie tam) to zapewne ciągnie mniej niż te 250W co kolega podał wyżej. Jak grasz czy robisz coś co wypoci twój komputer, to myślę, że 350-400W dochodzi. Nie wiem ile ciągnie twoja grafika, ale moja by na pewno wykorzystała co by miała pod ręką.

Jeśli chcesz zmniejszyć zużycie prądu to na początek zainwestuj w solidny zasilacz o wysokiej sprawności zamiast obecnego “no-name”. To będzie podstawa do upgrade w przyszłości.

Zmień ten pseudozasilacz. Sam dzisiaj wyrzuciłem z obudowy Mustanga. Działał 3,5 roku ale ostatnio wymieniałem trochę podzespołów i nie miałem jaj, żeby podłączyć do tego badziewia jakikolwiek nowy sprzęt.

Jakiej mocy polecacie zasilacz by był przyszłościowy? Jakieś konkretne modele? Zależy mi na ciszy o chłodzie.

Jaki budżet?

Od siebie polecę XFX Core 450W lub XFX Core 550. Są to solidne zasilacze o bardzo dobrym stosunku jakości i wydajności do ceny 8)

Jakiej mocy wybrać zasilacz? Nie wiem jeszcze czy będę wymieniał podzespoły w tym komputerze, ale jeśli bym się zdecydował to chciałbym by zasilacz, który teraz kupię nadawał się.

Czy kupienie zasilacza 550W wiąże się z wyższymi rachunkami za prąd?

Przypominam że jestem maniakiem ciszy i aktualnie będę starał się za wszelką cenę wyciszyć moją suszarkę.

Na chwilę obecną wpadły mi w oko XFX Core 550W 135mm 80+ SLI PSU - http://www.morele.net/zasilacz-xfx-core-550w-135mm-80-p1-550s-xxb9-379507/, lecz Fan Noise in db(A): <38 db(A) mnie przeraża.

Kupując zasilacz nawet 1000W, będzie on pobierał prądu tyle ile potrzebuje do zasilenia komputera, w Twoim przypadku ~200W.

Jeżeli chcesz jak najniższe rachunki za prąd polecam zakup markowego zasilacza ze sprawnością 80% lub 85%+ 550W z liniami 12V - 20A, oraz napięciu na linii 12V- 500W.