Ile prądu pobiera zegarek?

Witam , ile prądu pobiera zwykły zegarek ze wskazówkami zasilany normalną bateria( paluszkiem ) 1.5. V ?

To jeśli jest na baterię to nie pobiera prądu.

Łukasz pewnie chce wyliczyć na ile czasu wystarczy jedna bateria i jaki będzie koszt utrzymania tego zegara:).

Bateria też daje prąd;).

Dobre, dobre.

Prądu nie pobierają zegarki na ropę hihihihihhi :wink:

Łukasz125 , zależy od zegarka, a czas pracy na jednej baterii jest w głównej mierze zależny od jej jakości.

Miałem kiedyś Citizena i na zamontowanej w nim baterii działał ponad 3 lata, po wymianie nigdy nie działał dłużej jak rok.

Tu chyba mowa o zwykłym budziku zasilanych baterią AA, a nie zegarkiem na rękę zasilanym baterią typu CR3032. Te drugie potrafią służyć latami.

PS: były kiedyś zegarki nakręcane, które nie wymagały w ogóle baterii. Były też aparaty fotograficzne bez elektryki np. Zorka-6 :).

Eureka …

@Martin8731 są dalej produkowane zegarki mechaniczne, które sobie nakręcasz powiedzmy raz na jeden/dwa dni. Działają trochę inaczej niż zwykłe kwarcowe, i są trochę (a nawet dużo) droższe :slight_smile:

Dzisiaj mało kto ma nawet elektryczny zegarek nie mówiąc o nakręcanych.

Dawno takiej bzdury już nie czytałem.Salony Time Trend,Tissota czy Swissa jakoś mają się dobrze.No wiem,że już na komunie,nie daję się zegarków,ale to nie znaczy ze ludzie ich nie noszą.

Teraz to zegarki wracają właśnie do mody :smiley: