Ile procesoró potrafi obsłużyć XP

ile procesoró ptorafi obsłuzyć xp HE, Prof, a ile vista.

obilo mi sie o uszy ze xpek tylko 2 (prof) a vista juz wiecej niz 2.

dodatkowo prosze mi powiedzić czy xpek potrafi obsłużyć procesor 4 rdzeniowy???tz. chodzi mi o to czy wykorzysta do pracy 4 jadra czy tylko dwa z tych czterech?

Spokojnie wykorzysta.XP Home też wykorzysta nawet czterordzeniowy ale nie wykorzysta juz 2 procesorów.XP home może obsłużyc tylko 1 procesor (wielordzeniowy) a procesor ten moze byc nawet czterordzeniowy.Professional może obsłużyc 2 procesory i więcej a vista to do konca nie wiem ale pewnie wiecej niz dwa tak jak XP professional.

Absolutnie! WinXP HE jak i Prof. potrafią wykorzystać tylko dwurdzeniowe procesory, z cztero rdzeniowymi sobie radzi dopiero Vista, gdzieś czytałem dobry artykuł na ten temat ale nie chce mi się szukać, poklikaj po googlach i poczytaj…

Syntax_Error Może i masz racje.W każdym razie jak bym mial Quada to bym tylko Viste brał bo tylko ona w pełni wykorzysta 4 rdzenie.

Można postawić pytanie:

po co w ogóle “win’owi” 2 czy 4 rdzenie?

Miałem durona900, a teraz Quadro i szczerze to nie czuję jakiegoś strasznego przyrostu mocy w systemie… co mają się szybciej foldery otwierać?

Co do obsługi 4 rdzeni to menadżer XP pokazuje wykresy pracujących wszystkich czterech. To może je wykorzystuje.

A nie zauważyłeś że nie muli kompa podczas np. skanowania antywirem, do tego kilka progsów w tle typu skype i podobne jednocześnie grając w najnowszą grę ? - bo ja zauważyłem :wink:

To tak trochę z przekorą napisałem :wink:

Moc jest i różnica jest, ale bardziej widzę ja po programach z jakich korzystam niż po win.

Nadal mam powyłączane usługi te które miałem i styl klasyczny. A w new gry nie gram (zatrzymałem się chyba na 2001 roku) i antywir chodzi tylko w tle nie używam funkcji: skanowanie komputera, czy jak tam się to zwie :stuck_out_tongue:

Chłopie … Win-owi nie pomoże ani święty Boże :wink: :mrgreen: