Ile procesów powinien mieć laptop?

Witam.

Chciałbym się dowiedzieć ile procesów powinien mieć laptop. Chodzi o to iż na moim kompuetrze po około 3 miesiącach użytkowania jest 37 procesów, a na laptopie od moich rodzciów aż 68 w ciągu miesiąca. Po nazwach nic nie kojaże. Jest tam chyba z 6 procesów typu: UcnRE itd. Na pasku zadań ja mam 11 ikonek, oni 26 a mają mniej programów ode mnie. Czy tyle procesów jest zawsze na laptopie? Czy może coś jest nie tak??

Procesy zwiększają się z ilością instalowanych programów oraz usług uruchamiających się na starcie.

Każdy ma tyle ile jest potrzebne

Czy coś jest nie tak okaże się dopiero jak pokażesz tutaj te procesy. Na przykład wklejając log z programu HijackThis. Bo na razie niczego stwierdzić nie można, to ile i jakie procesy są uruchomione na komputerze zależy od tego jakie programy są zainstalowane, jakie ich funkcje włączone, itp, itd.

BTW. 26 (czy nawet 11) ikonek w trayu to IMO duże a wręcz bardzo duże marnotrawstwo zasobów komputera :). Założę się, że mniej jak 1/10 tych programów jest na tyle potrzebna w codziennym używaniu komputera żeby uruchamiała się automatycznie i “lądowała” w trayu.

Tylko że połowa z tego jest uruchamiana automatycznie z oprogramowania laptopa i nie wiem po co to jest ;/ Chciałem wyłączyć ale nie wiem co jest co :smiley: no ale trudno komputer działa nadal dobrze tak jak działał.

Tu się nie zgodzę, bardzo wiele aplikacji wrzuca nam się bez potrzeby do autostartu lub uruchamia z systemem całkowicie bez potrzeby.

Tak jak radzi goomish wrzuć loga i będzie wiadomo co moża wyłączyć

djtot

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku icon_edit.gif

Zignorowanie prośby będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

może na początek użyć Start>>msconfig>>uruchamianie >> i tam po odznaczać niepotrzebne rzeczy i…następnie zerknąć na procesy…

Tylko że ja 60% procesów nie znam no ale ok. Chciałem się tlyko spytać i dowiedzieć czy może być tyle procesów i czy to jest dobrze. Ale widzę że może być tyle procesów dlatego dziękuję już wam za pomoc.

djtot w … Start>>uruchom>>msconfig>> uruchamianie >> możesz odznaczyć praktycznie wszystko oprócz antywirusa i firewalla jeśli takowe posiadasz ,a najlepiej wejdź w ta zakładkę co ci podałem i zrób screna daj na forum to zobaczymy…