Ile procesów powinien mieć laptop?

(Djtot) #1

Witam.

Chciałbym się dowiedzieć ile procesów powinien mieć laptop. Chodzi o to iż na moim kompuetrze po około 3 miesiącach użytkowania jest 37 procesów, a na laptopie od moich rodzciów aż 68 w ciągu miesiąca. Po nazwach nic nie kojaże. Jest tam chyba z 6 procesów typu: UcnRE itd. Na pasku zadań ja mam 11 ikonek, oni 26 a mają mniej programów ode mnie. Czy tyle procesów jest zawsze na laptopie? Czy może coś jest nie tak??

(PaPuX) #2

Procesy zwiększają się z ilością instalowanych programów oraz usług uruchamiających się na starcie.

Każdy ma tyle ile jest potrzebne

(goomish) #3

Czy coś jest nie tak okaże się dopiero jak pokażesz tutaj te procesy. Na przykład wklejając log z programu HijackThis. Bo na razie niczego stwierdzić nie można, to ile i jakie procesy są uruchomione na komputerze zależy od tego jakie programy są zainstalowane, jakie ich funkcje włączone, itp, itd.

BTW. 26 (czy nawet 11) ikonek w trayu to IMO duże a wręcz bardzo duże marnotrawstwo zasobów komputera :). Założę się, że mniej jak 1/10 tych programów jest na tyle potrzebna w codziennym używaniu komputera żeby uruchamiała się automatycznie i "lądowała" w trayu.

(Djtot) #4

Tylko że połowa z tego jest uruchamiana automatycznie z oprogramowania laptopa i nie wiem po co to jest ;/ Chciałem wyłączyć ale nie wiem co jest co :smiley: no ale trudno komputer działa nadal dobrze tak jak działał.

(Szymszejdi) #5

Tu się nie zgodzę, bardzo wiele aplikacji wrzuca nam się bez potrzeby do autostartu lub uruchamia z systemem całkowicie bez potrzeby.

Tak jak radzi goomish wrzuć loga i będzie wiadomo co moża wyłączyć

(Agatonster) #6

djtot

Poczytaj - Konkretne tematy... ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku icon_edit.gif

Zignorowanie prośby będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(Irekxara) #7

może na początek użyć Start>>msconfig>>uruchamianie >> i tam po odznaczać niepotrzebne rzeczy i...następnie zerknąć na procesy...

(Djtot) #8

Tylko że ja 60% procesów nie znam no ale ok. Chciałem się tlyko spytać i dowiedzieć czy może być tyle procesów i czy to jest dobrze. Ale widzę że może być tyle procesów dlatego dziękuję już wam za pomoc.

(Irekxara) #9

djtot w ... Start>>uruchom>>msconfig>> uruchamianie >> możesz odznaczyć praktycznie wszystko oprócz antywirusa i firewalla jeśli takowe posiadasz ,a najlepiej wejdź w ta zakładkę co ci podałem i zrób screna daj na forum to zobaczymy...