Ile przeznaczyć Gb na Windows 7 x64 Professional

Witam bo chcę na swój komputer zainstalować Windows 7 x64 Professional, mam pytanie ile przeznaczyć Gb na ten system posiadam dysk 750 Gb.

Z góry dziękuję za odpowiedź :slight_smile:

Witam.

 

Myślę że max 100Gb ja osobiście u siebie mam partycję systemową  50 gb po instalacji wszystkiego co mi potrzeba (gry instaluje na osobnej partycji ) zostaje mi 26.3 GB

Cześć,

 

Minimalna ilość miejsca dla systemu w wersji x64 to 20GB. A ile masz przeznaczyć? Tyle ile potrzebujesz :wink: Nie wiem skąd niby mamy wiedzieć co planujesz instalować/ przechowywać na partycji systemowej.

Ja mam 80GB i jeszcze jest luzik 38GB.

mi system i programy zajmują około 50GB

ogólnie chce tylko 1 partycje na system zostawić i to wszystko bo będę sobie dzielić na gry i programy i właśnie się pytam ile potrzeba więc z tych odpowiedzi zrobie 50gb, jak zostanie miejsce to zainstaluje programy takie jak ccleaner do systemy i to wszystko.

Skoro W7 zajmuje 20GB, i dodać do tego niezbędne programy, to spokojnie w 50GB się zmieścisz. A w razie czego, zawsze możesz bez problemu powiększyć partycję systemową, prostym i łatwym programem spod windows’a. 

a ja radze system na “C " filmy i gry i dokumenty na " D foto i itp. na” E ", bo w razie utraty systemu na “C” pozostałości i ważniejsze pliki masz nie naruszone .Ale to jest według twojego uznania :wink: a później można tylko żałować.

Dziękuję wszystkim za podpowiedź dam 50 GB na system

 

Moderator możesz zamknąć ten temat.