Ile przeznaczyć na Viste?

Witam,

Ma pytanie odnośnie Visty. Ile mam na nią przeznaczyć GB, od czego to zależy? Powoli składam nowego kompa i nie wiem jaki dysk kupić.

Z góry dzięki!

Pozdrawiam!

Jak nie ściągasz z neta muzyki filmów i takich tam, 80 Giga dysku spokojnie starczy :mrgreen:

Nie tylko Viste planuje zainstalować na tym dysku jeszcze XP i Ubuntu.

Minimum 15 GB na sam system Windows Vista- tak zaleca Microsoft. Z mojej praktyki wynika, że raczej nie mniej niż 20 GB.

Ile wy (użytkownicy Visty) przeznaczyliście na Viste?

ja z moich 410 gb przeznaczyłem 80 gb na Viste, 50 GB na XP i mam 20GB niepartycjonowane na Linuxa :slight_smile: Opróćz tego mam 5partycji po 50 GB :smiley:

Ja mam przeznaczone 30GB na Vistę, na XP’ka 10GB, dysk mam o pojemności 80GB i styka :slight_smile:

A co sądzicie o takim podziale?

Dysk 250GB:

20GB - Ubuntu

40GB - Windows Vista

15GB - Windows XP

75GB - Instalki (Systemów Windows)

100GB - Pliki osobiste, Mp3, Filmy itd.

może tak być :slight_smile:

Pod Ubuntu nie moge zapełnić moich 11 GB :slight_smile: 20 troche za dużo, 15 wystarczy

Ja mam dysk 40 GB i nieraz się zdarza że zostaje koło 10 GB wolnego miejsca i nic się złego wtedy nie dzieje. System chodzi cały czas tak samo bez żadnej różnicy :slight_smile:

20GB styknie, co tam 5GB…

A ja mam pięć partycji po równiutkie 60 GB. Fajnie się prezentuje, no i lubię jak jest po równo. Czyli dysk dla Visty to również 60 giga.

Wilk syty i wilk syty.

Nie wiem czy już takie prawo które mówi, że nie ma takiej ilości dysku której by w końcu nie brakło, ale to dość powszechna przypadłość. Moim zdaniem nie warto już kupować 80Gb, chyba że masz napięty budżet albo określoną liczbę programów jakich używasz. W tej chwili różnica w cenie pomiędzy 80 a 160Gb to niecałe 40zł. Na partycję systemową Visty polecam minimum 40Gb, ja mam tyle i pomału brakuje - ale fakt, instaluję kupę programów żeby się im przyjrzeć i jakoś się część ostaje :wink: Tak czy inaczej brałbym 160, polecam Seagate - jednotalerzowy, cichy, wydajny, z pięcioletnią gwarancją. Jest co dzielić, choć gdybyś był skłonny dopłacić jeszcze trzydzieści parę złotych… ;);):wink:

Ja na Vistę przeznaczyłem 20GB. Na XP-ka 30GB, a pozostałe 100GB na programy. Fakt, że GB miało być 160, a jest 150… :roll:

nie dziw się… zawsze tak jest :wink: dysk nigdy nie ma 100% napisanej pojemności.

Lion pod vistę przeznacz od 30-40 GB i styknie :wink:

to dlatego ze oni liczac 160GB licza ze jeden MB to 1000B a nie 1024. jak tego troche jest to sie uzbiera roznicy… to calkowicie normalne

Dzięki za pomoc!

Pozdrawiam Lion