Ile przydzielić zintegrowanej karcie graficznej, 256MB ram

Mam zintegrowaną karte graficzną i zastanawiam się ile dac jej pamięci. Narazie mam ustawione na 32MB minimum to 16 więc zastanawiam się czy nie warto byłoby to zmniejszyć/zwiększyć. Całkowita ilośc ramu to 256MB ram :mrgreen: Nie gram od czasu do czasu w Diablo II pykne przede wszytskim grafika 2D więc znowóż nie potrzebuje jakiegoś super akceleratora 3D Ot co.

Najbardziej jest tu wymagające diablo jezeli chodiz o grafe bo ma być płynie 800x600 z uruchomioną “perspektywą”

Posiadam także 4MB Ati 3D Rage II który z kartą grafiki wspólnego wiele nie ma :lol: więc chyba sensu nie ma tego używać

A i jescze jedno jak wyłączyć AGP programowo bo w biosie jedyne funkcje dot. AGP to:

  • Funkcja FAST-Write: Wyłączyłem w biosie

  • Tryb szybkości AGP: x1, x2 itp. Aktualnie x8

  • No i dostepna pamiec dla AGP ustawiłemna najmniej 16MB nie da się 0

Więc jak to wyłaczyć chyba że nie ma to wpływu na wydajnośc

dzięki z pomoc

jakąś masz integrę ?? ile masz ramu ??

SiS 330 Mirage

mam mobo: K7S41GX

to ty zasadź tego 4mg :wink: bo ten sis to niezły szrot. albo kup geforce2mx za grosze.

Skoro mówisz bym włożył tego 4megowca to tak zrobie zobacze czy ktoś tez będzie miły i odpowie ;] dzięki za odpowiedź

Taka moja opinia czy słuszna no nie wiem ;d

W sumie wiem że Silicon jest szais ale w sumie to on jest wydajnością lepszy od tego 4MB bo on obsługuje sprzętowo DirectX 7.0 a ten ATI to nawet nie daje rady z DX 6 i do tego ma 4MB bez wsparcia w ogóle dla 3D.

A co do geforca2mx to czytałem zreszta na kilku stronach że to wydajność coś jak Geforce 2 MX2000 czy radeon7X00

mx200 /mx400

możesz kupić ati radeon 9200 :-). jak chcesz płynie pograć w d2 to musisz zainwestować w kartę to jest oczywiste.

w kompa teraz inwestować nie będe zwłaszcza że coś około stycznia kupuje kompa.

Chce zrobić poprostu jak najoptymalniej dla mnie z tego co mam

A i jescze jedno jak sprawdzić klatki w D2?

Witam!!Min 64Mb a max 128Mb ale to jest moje zdanie.Pozdro

aplikacją FRAPS. sprawdź na obu kartach i wybierz lepszą…być może ten sis będzie optymalniejszym wyborem…

ok w takim razie przetestuje obie karty. Z tymże tam zewnętrzna niejest pod AGP, PCI zwykłe jak pod sieciówki więc moge wyłączyć AGP i tak. Czy to coś da?

Dzięki za odpowiedzi ;]

ta karta SIS Mirrage 330 zachowuje się lepiej niż riva TNT czy Ge Force 4, ale zabiera pamięci ram