Ile RAM używa wam najnowszy Firefox?

Nawet nie wiesz, jak bardzo się mylisz :wink:

1 polubienie

Wystarczająco dużo „wrażeń” dostarcza mi małżeństwo xD nie potrzebuje więcej xD Nie włączyłbym nawet takiego komputera i myślę, że każdy kto jednak ceni sobie odrobinę spokoju, zadowolenia, frajdy z używania komputera itp zgodzi się ze mną.

Wszystko zależy od potrzeb. Komputer to narzędzie. Jeśli sprawnie funkcjonuje do ogarniania tego, co potrzebujesz na co dzień, nie ma sensu wydawać majątku na wyżyłowaną konfigurację. Skoro 4GB RAM wystarczy do przeglądania internetu, to po co ładować 8, 16 lub 32GB? Nie potrzebne mi rodzinne kombi, jeśli chcę zawieźć tyłek z domu do biura.

Nope. FF akurat na tym nie mam, sprawdziłem natomiast Edge na którym siedzę. 10 kart 550 MB. Może czas na lżejsza przeglądarkę? :wink:

Da się, szczególnie z SSD, tylko trzeba być świadomym mocy sprzętu, 3 karty MAX i bez YT w tle.
Dotyczy to tylko osób, które maja taki sprzęt, zakup 4 GB RAM w 2020 powinien być traktowany jako masochizm. :wink:

I tak niby tego Edge nadpiszą Chromium, będziesz siedział na wersji z 36 miesięcznym wsparciem by “przeciągać”?

Też mam 4 GB RAMu. Na forum i netflixie podczas oglądania mam FF 520MB w tym container.
Do tego 9 dodatków.

Na tym komputerze tak, w tym czasie raczej będę musiał i tak modernizować. Ciągle tylko czekam na 6 rdzeniowe APU od czerwonych. :wink:

Serio ~1,5GB to taka tragedia? Wow…

Ponad 1GB z odpalonym w tle YT, FB i dupeczką Dupą Lipą w obraz w obrazie. :wink:

Tragedii nie ma, kilka kart otwartych.

Zaraz mnie zjedziecie jak burą ****, ale pokaże wam ile Firefox połyka RAMu na macOS w mac mini z 4GB RAM. Ja nadal nie rozumiem czemu w Windowsie Firefox potrzebuje 300MB ramu wiecej :slight_smile:

Chcesz 8?

No ile?

A windows 7 u mnie w tym samym miejscu:

Firefox 72.0.1 x64.

I jeszcze pierwsza pozycja z listy :joy:

Faktycznie. Dużo to w porównaniu do obciążenia u mnie - ponad dwukrotnie. Razem prawie 800MB. Przecież nie zacznę od krytyki. Nie znam się na macach mini.

Ja uzywam hp mini z 2gb. Ograniczam sie do 2 zakladek ;-).

Po pierwszym poście musiałem przesiąść się na drugi komp. Odpaliłem FF i bez przeglądania sprawdziłem. Wartość zajętości w granicach 300Mb.

Nie.
Pierwszy komputer 4Gb ramu, drugi 16Gb ramu. Użycie ramu na podobnym poziomie…

Chyba do grania…
Teraz siedzę przy 11 letnim Aspire 7736G z 4Gb ramu (limit wielkości ograniczony chipestem)
Mam odpalone
FF na którym to piszę
Inkscape z z około 60 obiektami wektorowymi
CodeTyphon 32IDE 7.0 z projektem

System podaje ze zajęte 57% z 4Gb (Windows 10 na SSD)
Jedyny dyskomfort jest przy kompilacji w Typhonie.

Przeżycia muszą być niezapomniane. Pełnia wrażen na pewno gwarantowana. A na jakim systemie ? Chociaż w sumie niezależnie od systemu, musi być wspaniale. Każdy ruch myszką i godzinne mielenie HDD żeby pokazać zawartość np okna Mój Kompuer

Najnowszy FF nie jest specjalnie zachłanny na RAM.

Repozytorium          : extra
Nazwa                 : firefox
Wersja                : 72.0.1-1
Opis                  : Standalone web browser from mozilla.org
Architektura          : x86_64

Policzyć rozwinięcie listy modułów procesu Firefoxa, to jakie skromne giga.


U mnie prawie trzy razy skromniej.