Ile RAM używa wam najnowszy Firefox?

Witam. Ile ramu zjada wam najnowszy firefox? Umnie wygląda to tak obraz i nadal rośnie :slight_smile:

Ile masz pamięci w komputerze? Wpisz w pasku adres about:memory i obejrzysz szczegóły.

Mam 16GB. Poprzednia wersja nie brała aż tyle.
obraz

Nie wierzę, że pobiera ci tyle na “czysto” bez żadnej otwartej karty. Pewnie masz pootwierane jakieś zasobożerne strony. U mnie z odpalonym forum DP jest na ten moment 715 MB +7 procesów ff.

Pisząc ten tekst 430Mb + 4 procesy + 1 okno + 3 addony (uBlock Origin + User-Agent Switcher and Manager + disable-polymer-youtube).
W sumie zajętość pływa 430-450Mb.

Masz tyle od razu po odpaleniu czy po godzinie przeglądania stron? Bo jak to drugie to jest to prawdopodobnie cache przeglądarki. Wyłącz przeglądarkę, zresetuj komp, włącz ją i bez otwierania żadnej strony zobacz do ilu dojdzie zużycie RAM.

Z drugiej strony ram jest po to, żeby go używać.

Mniej więcej po około 2 godzinach przeglądania.

Poza tym masz 16GB i zużycie tylko na poziomie 26% więc FF zawczasu sobie ją rezerwuje. Po to jest ta pamięć żeby ją wykorzystywać. Więc jak masz tyle zajęte po 2h to jest to normalne. To cache przeglądarki.

1 polubienie

Też tak myślę. Chodzi mi głównie o fakt że poprzednie wersje liska nie wciągały mi nigdy aż tyle.

Sam zauważyłem, że FF „ciągnie” dużo ramu, ale w związku z monopolem chrome i chromopodobnych, chciałem stanąć okoniem i dodać te milionowe części procenta do udziałów FF, dlatego również używam liska. Synchronizacja jest genialna - również dodatków. Jedyna sensowna alternatywa dla Windows.

FF zawsze uwielbiał RAM. Jak zwęszył ją w systemie to lubił sobie sporo jej przygarnąć i tak mu zostało. To nie jest przeglądarka na słabe PCety/laptopy. Ja uważam, że nie ma sensu pracować na FF jeżeli nie ma się minimum 8GB RAM. A i tak szybko te zasoby maleją po odpaleniu 4-5 kart.

To w takim razie mamy podobne podejście to tematu. Pozdrawiam :slight_smile:

Dodaj, że dotyczy to Windows 10.

Dodaję, dodaję też że Linux jest i tak do dupy. :slight_smile:

Niech sobie będzie, ważne że świetnie dogaduje się z FF i do sprawnego działania wystarczy połowa z tego co zadeklarowałeś :wink:

Ja dodaję, że dzisiaj i tak nikt nie używa komputera z 4GB RAM, bo wrażenia z używania takiego sprzętu to jak uczestnictwo w miesięcznicy smoleńskiej.

Adnotacja%202020-01-12%20141953
Windows 10/64-bit, 8 GB RAM

Chyba wyświetlając stronę about:blank w pięciu zakładkach xD

1 polubienie