Ile ramu do Visty ;-[

Witam. Mam zamiar kupić pamięć ram 512 mb do visty. Czy będzie normalnie chodzić ( mam na myśli 512 mb ddr 266 mhz bo większych częstotliwości moja płyta dla pamięci nie obsługuje) :frowning: :twisted:

Jaka reszta kompa ??

będzie działać ale najlepiej mieć 2 GB

Będzie działać ale bardzo wolno a gier to chyba żadnych nie uruchomisz. Sam system na starcie zje ci całą pamięć.

Co za głupoty pleciesz.

Vista optymalizuje się do pamięci Ram która jest zainstalowana w sprzęcie, jak masz 512 ramu, to połowa ramu będzie wolna, połowa zajęta, jak masz 2 giga ramu, wtedy sys zjada ok. 800 mb ram.

I po drugie primo, system nie będzie działał wolno, bo chodzi normalnie przy kilku uruchomionych programów.

:x

No to chyba masz jakąś inną Viste

U mnie przy 512 RAM-u zaraz po instalacji zostaje mi dosłownie 8 mb !!

Nie jestem orłem z matematyki ale połowa to to chyba nie jest (Windows Vista Home Premium)

Fakt, system chodzi płynnie i bez żadnych zwiechów ale jak bym dodał antywirusa i firewalla a nie daj boże chciał włączyć np. Firefoxa … kaplica :o

Bez komentarza ja mam 1 GB a testuje od dziś nowa instalacje Vista Utli … na 512 MB Ram i smiga jak lalka…

Dziwne ja mam ultimate PL, i w porywach mam zajęte tylko 300 - 320 mb ram, ale to ptzy słuchaniu myuzyki na kompie, czy ogladaniu filmu, odpalona poczta/tlem, IE7

Dokładnie tak jest.

Nie wiem jak na 512MB by chodziła ale zaczynałem pracę na Viście z 1.5GB więc było tak jak pisze AERO - zużycie zasobów oscyluje 25 - 35% na sucho (antyvir, GG, Sidebar, Aero Glass);

Pozdrawiam

PS tamtymi eksperymentami zajechałem Vistę :slight_smile:

@aero

To nie wiem co u mnie się dzieje

Tak samo z ocenianiem (pisałem już o tym w innym temacie)

Mam Radeon-a 9550 256 i (sterowniki są) ocenę dla niego mam 1 (a aż taką złą kartą to on chyba nie jest)

Ile trzeba mieć min. ramu żeby zagrać na viście w miare płynnie np. w gta sa , pes 6

By zakończyć bajki z mchu i paproci w rodzaju “Vista Ultimate smiga na 512 Ram-u”

2c0a84cbbbe46d5bm.jpg

…i w tej chwili chodzi jedynie : Defender/Nod/FF.

Jest 1,5GB Ram-u + 2GB ReadyBoost.

Nie zamierzam negować Twojego zdania co do ReadyBoost.Mam nie z koniecznosci a całkiem przypadkowo.Docelowo zamierzam wpakować do laptopa kość 2GB i wówczas mając 3GB [512 out] uznam że zrobiłem wszystko.Choć powiem Tobie że z dołączoną flash róznica nie jest straszliwa lecz dostrzegalna.

Ja mam 512 DDR… i SD 512 i szczerze wielkiej roznicy w RB nie widze… Nie ma to co ram…

Ameryki nie odkryję twierdzeniem, że im więcej ramu, tym lepiej. Ja mam 2Gb i pracuje się bardzo komfortowo, jednakże, mając na uwadze rozwój gier, które wysysają każdą wolną ilość pamięci - sądzę, że już niedługo trzeba będzie dołozyć kolejne 2Gb. Oczywiście mowa o graniu w rozdzielczościach rzędu minimum 1280x1024, na pełnych detalach z AA +AF.

Ja mam 1Gb i więcej nie kupie bo mi to wystarczy na viste :slight_smile:

A jak myślicie czy na 256MB DDr będzie w miarę chodzić. Używam kompa głównie do internetu. Oczywiście o Aero nawet nie marze… :mrgreen:

Ns tych 256 to ci się nawet nie zainstaluje(chyba). A co do tego ile ramu potrzeba : Im wiecej tym lepiej ale 1Gb powinno starczyć do komfortowej pracy (Ale lepsze gry mogą miec zwiechy) :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: