Ile ramu pociągnie XP

(ProTofik) #1

A więc tak, chciał bym wiedzieć ile ramu pociągnie każda wersja xp (32-64bit, Home edition, Professional idt. ).

Mam zamiar kupić 8GB ramu do mojego kompa i chciał bym wiedzieć czy mi XP pociągnie

Z góry dzięki za odpowiedz

(Cosik Ktosik) #2

Wersja 32-bit do 4GB (realnie 3.25, rzadziej 3.5GB)

64-bit z ośmioma nie powinna mieć problemów (ale nie ma polskiej wersji językowej).

Home, Pro nie ma znaczenia.

(pycia14) #3

Do Windowsa XP 32bit w zupełności wystarcza 2GB ramu,4GB to już za dużo a 8GB #-o

(Matheosh) #4

Windows XP

(Geralt Z Rivii666) #5

128gb ramu w 64bit :o :o :o :o :o :o :o :o

a 3gb w xp 32bit będzie ok??

(Bolo92) #6

Ja mam 3GB ale mnie okroiło na 2.87, chodź i tak laptop, więc chyba trzeba będzie popatrzeć jakiego sprzętu się używa i wyłączyć tą kość z 1GB :slight_smile:

No niestety to jest wada x64 bitowych, programy nie wszystkie działają i jest po ang, ale to raczej nie powinno sprawiać problemów.

Znajomość w miarę XP i angielskiego.

(PaPuX) #7

XP nie wykryje więcej jak 3GB ram czyli rzeczywistej pojemności ok 2.87GB nawet jak wsadzisz 8 i płyta ją obsłuży a bios pokaże 8GB niestety system skorzysta tylko z 3 a resztę pozostawi wolne.

(Pawel Pieczyrak) #8

Pojemnośc powyżej 4 GB Ramu nie daję większego wzrostu wydajności. Wyposarz kompa w 4 GB i bedzie ok.

(ProTofik) #9

Z koro płytka mi pociągnie 8 GB, czemu mam jej tego nie dać :slight_smile:

A czyli mam rozumieć ze windows xp Professional 64-bit spokojnie pociągnie up to 128GB, czyli bez problemu pokaże mi 8GB ramu?

(Cosik Ktosik) #10

Tak pokaże, ale pamiętaj, że nie ma WinXP 64bit w Polskiej wersji językowej.

(ProTofik) #11

Mieszkam w Irlandii i znam angielski, to dla mnie zaden problem

(Poniaatowski) #12

Bolo92 , wiesz dlaczego masz 2,87 GB pamięci ?

Bo masz zintegrowaną kartę graficzną i ciągnie Ci z niej pamięć... Ja tak mam w komputerze...

Mam 512, a karta graf. zabiera mi 64MB co daje 448MB. Więc wykrywa około 3-3,5HB Windows XP 32Bit.

PaPuX , wykryje około 3GB, może nawet trochę więcej.

(Himmak5g) #13

Lepiej inwestować w Vistę 64bit bo ona jest po polsku.

(niezDarek) #14

XP pociągnie dokładnie od 3.25 do 3.5GB w zależności od sprzętu zainstalowanego na płycie głównej, teoretycznie powinien pociągnąć 4 Gb ale w XP pamięć na RAM jest współdzielona tez z innymi urządzeniami

(Geralt Z Rivii666) #15

a jak karta graficzna nie jest zintegrowana??

(Cosik Ktosik) #16

Bez różnicy, od 4gb należy odliczyć całą dostępną pamięć innych urządzeń (grafy, dysków twardych, optycznych itd). Dodatkowo należy odliczyć całe adresowanie urządzeń, przez które system się z nimi komunikuje. Wytłumaczenie bardzo ogólne, ale to przez to nigdy nie ma pełnych 4gb.

(PaPuX) #17

Ta która nie jest integralną częścią płyty głównej.

(Geralt Z Rivii666) #18

nom mam na myśli karte geforca bo zintegrowanej nie będe używał

(ProTofik) #19

ja juz mam winXP 64-bit i jest swietny

wykrywa mi rowno 8 GB

a w viste sie nie oplaca inwestowac, juz bym wolal w windows 98 zainwestowac niz w viste. vista to najgorszy system na jakim operowalem

(Geralt Z Rivii666) #20

w viście zobaczysz wiecej rozwaleń niż w nascar i destruction derby razem wziętych :lol: :lol: