Ile razy można aktywować system Windows XP Professional?

Witam. Chciałbym wiedzieć Ile razy można aktywować system Windows XP Professional jednym kluczem licencyjnym przy instalacji systemu lub formacie. :?:

Ja wymieniając różne podzespoły - nie licząc płyty głównej, aktywowałem do tej pory, mogę śmiało powiedzieć kilkadziesiąt razy.

Nie ma na to ograniczeń, pod warunkiem, że aktywujesz na tym samym zestawie komputerowym/laptopie.

W przypadku BOX, aktywacja na coraz to innej jednostce jest możliwa co 90 dni.

  1. Po co robić format? Instalujesz system raz i robisz kopię/obraz partycji systemowej np. przy pomocy jednego z programów: CloneZilla, Norton Ghost, Acronis TrueImage lub robisz Snapshota przy pomocy programu Comodo TimeMachine (rewelacyjny program, choć ma dla mnie jedną ogromną wadę - nie działa z dyskami SSD i funkcją TRIM)

  2. Instalujesz wszystkie programy, których używasz i robisz drugą kopię - gotowego spersonalizowanego systemu. W razie awarii możesz odzyskać kopię i nie tracisz mnóstwa godzin na ponowną instalację i konfigurację wszystkiego.

  3. Jeśli już musisz (choć nie wiem po co?) zrobić format i instalować wszystko od nowa to nie wiem jak w przypadku Windowsa XP, ale dla Visty i 7 jest fajne narzędzie - Advanced Backup and Restore. Robi kopię aktywowanych już plików i umożliwi ich odzyskanie. Dzięki temu nie trzeba aktywować ponownie systemu.

  4. Ilość aktywacji jest ustalona wersją systemu (OEM, BOX, MSDN). System z MSDN AA można aktywować bodajże 5 razy. Co do reszty, to pewny nie jestem, więc się nie będę wypowiadać.

  5. Jeśli masz wersję OEM lub BOX i masz problemy z aktywację to możesz zadzwonić do polskiego oddziału Microsoft z prośbą o rozwiązanie problemu.

Pytam bo kumpel powiedział mi, że jest ograniczenie do 5 razy, a potem muszę wykupić nowy klucz. Teraz mam właśnie mniej więcej 5 raz i zaczął szwankować zaczęło go mulić jak by miał trojana bo miał i to nie raz, ale Avast Home Edition nie wykrywa jak skanuje, a jak chciałem sformatować dysk D( system mam na C) to wyskakuje, że nie można sformatować dysku. :-x

W poprzednim komputerze miałem zainstalowany system Windows XP Professional oparty na licencji OEM, i u mnie limit aktywacji internetowej wynosił 10, ale nie było z tym żadnego problemu, bo pozostała jeszcze aktywacja telefoniczna. Po upływie jakiegoś tam czasu już nie pamiętam ile - aktywacja internetowa powróciła ponownie.

Wiem, że jest aktywacja telefoniczna, ale to pewnie są spore koszty. Ja mam bardzo dziwny komputer w ciągu ostatnich 5 lat zepsuł mi się ok. 30 razy :smiley: . Z początku miałem pirackie systemy, więc to nie były z byt wielkie problemy bo działały klucze bez końca.

Obawy są nieuzasadnione.

Ze stacjonarnego telefonu dzwonisz na darmowy numer, za połączenie z komórki zapłacisz góra 2 złote.

Osobiście przeważnie aktywuję telefonicznie. Nigdy nie miałem też odmowy aktywacji internetowej, również w EULA nie znalazłem żadnej notatki o ograniczeniach dotyczących maksymalnej ilości aktywacji …