Ile razy można formatować dysk

Witam. Tak jak w temacie, i czy dobre jest takie formatwanie dysku. A dysk mam taki seaget 500 gb 7200.12 16mb :wink:

Nie ma żadnych ograniczeń co do maxymalnej liczby formatów.

To tak jak byś się zapytał ile razy można włączać silnik w aucie.

Wg. mnie nie ma chyba żadnych niebezpieczeństw co do częstych formatów.

Pamiętam że dawniej robiłem formaty raz na 2 tygodnie. Żadnych nieprawidłowości w działaniu dysku nie widzę do dzisiejszego dnia.

pozdrawiam

nie ma ograniczeń co do robienia formatu możesz nawet go robić 3 razy dziennie

przed zakupem tego dysku mialem samsunga 200gb 7200 8mb jak się nie myle, to właśnie mi padł przeste formatowanie :wink: :wink:

i na tym nowym dysku zrobiłem już chyba 5 lub 6 razy formata le nie w jednym dniu :):slight_smile: i jak ostatnio formatowałem dysk wolnym formatowaniem płytką od win xp i przy 4 % coś pókneło ale szło dalej, tylko przy 4 % #-o , a jak go popiłem to ładnie się formatował, ale jak działam na tym dysko to dobrze działą, i właśnie się zastanawiam czy go formatować bo bym chciał sobie zainstalować win seven :wink:

niemożliwe

wiktor96 właśnie mi padł ten co miałem 200 gb przez formatowanie, formatowałem dysk instalował sie win i bylo pierwsze resetowanie i za chiny już niechciał ruszyć komp, podłączyliśmy go u kumpla i uniego jakośruszyło, to postanowiłem go sprzedać, i sobie kupiłem 500 gb :wink:

Tak naprawdę dysk cały czas dokonuje “formatowania” kopiowanie plików to takie małe formatowanie pewnego obszaru dysku.

Formatowanie nie wymazuje dysku więc i mu jakoś specjalnie nie szkodzi.

Poza tym głowica sunie mikrometry nad dyskiem wiec fizycznie nie robi mu krzywdy.

Czyli uszkodzenia spowodowane formatowanie są niemożliwe.

Wszelkie uszkodzenia dysków powstają najczęściej z powodu winy mechaniki i elektroniki.

u ciebie nie działał a u twojego kumpla działał więc się nie zepsuł

czyli jak się będzie formatować dysk to mu nic się nie stanie =P~ =P~

nic

ok dzięki, to się zabiore do formatowania mojego dysku 500 tylko nie wiem czemu w tedy pukalo coś przy 4% =P~