Ile razy można użyc Win7

Witam.

Obiło mi sie o uszy, że wykupiony klucz windowsa 7 można użyć 3 razy…

Zapytam na przykładzie.

Mój brat kupił Windows 7. Oczywiście odrazu klucz wykorzystał. Czyli zostały jeszcze 2 próby do wklepania klucza. Dajmy na to że ja go chce też wykorzystać ale na swoim komputerze. Wtedy zostanie już mojemu bratu 1 próba. Jeżeli on by teraz go wklepał to by stracił już możliwosc go wpisywania czy jak? Jak tak to np jak by mu sie komp spalił i pózniej juz go nie moze wpisac ? Bo to byłby juz 4 raz?

Jeśli Windows jest w wersji OEM to nie możesz go użyć na swoim komputerze ponieważ został on przypisany do innego komputera.

Jesli Windows jest w wersji BOX to możesz go zainstalować na swoim komputerze ale na komputerze brata musisz go odinstalować. Wszak posiadasz zapewne wykupioną jedną licencję a nie kilka?

I nie wiem gdzie usłyszałeś takie ciekawostki.

Wydaje mi się że mylisz tutaj pojęcie aktywacji która przez pierwsze kilka razy odbywa się via internet a kolejne próby zaktywowania systemu wymagają kontaktu telefonicznego.

Na jednym komputerze możesz instalować system ile razy chcesz, w granicach rozsądku oczywiścię i z uwzględnieniem późniejszych problemów z aktywacją.

Nwm, mam na płycie :stuck_out_tongue:

Pewnie chodzi o Windows 7 Family Pack - pudełkowa wersja Windows 7 tylko do użytku niekomercyjnego do zainstalowania nawet na trzech komputerach ale niestety niedostępna w Polsce.

Jeśli zaś chodzi o to ile razy można zainstalować system na tym samym komputerze (za każdym razem wpisując ten sam klucz produktu z oryginalnego certyfikatu COA) to zdania są podzielone ale można to zrobić co najmniej kilkanaście razy (włączając w to aktualizacje telefoniczne). Podkreślam przy tym, że musi to być wciąż ten sam komputer ewentualnie z drobnymi modyfikacjami. Instalacja na innym komputerze może skutkować koniecznością wykonania aktywacji telefonicznej albo wręcz zablokowaniem klucza licencyjnego. Spalenie sie komputera to inna bajka i duże znaczenie ma tu fakt, czy sprzęt jest na gwarancji czy już po.

:roll:

A jaką wersja systemu widnieje na naklejce COA?

@SilberPunkt Faktycznie coś takiego było dostępne tylko nie u nas

Na jakiej naklejce? :stuck_out_tongue: Na płycie czy na pudełku komp? :stuck_out_tongue:

Na obudowie masz naklejkę windows-7-pro-oem-coa-x15.jpg

Masz jakąś fiksację z tym językiem?

I też bym nie było do końca tego pewien …

Recovery lub obraz dysku po aktywacji i możesz “instalować” system ile razy chcesz… :wink:

:roll:

Kto mi zabroni co tydzień lub częściej (re)instalować system? Jest jakieś wbudowane ograniczenie? :wink:

Oczywiście w danej chwili na dysku będzie zainstalowana tylko jedna kopia.

Reinstalować możesz w kółko aż do końca świata. Aktywacji już tylu nie przeprowadzisz. Był tu już temat na forum o tym - infolinia MS odmówiła ponownej aktywacji systemu jednemu z forumowiczów ze względu na przekroczenie ich maksymalnej liczby…

:roll:

Dlatego warto zrobić sobie kopię plików aktywacji zaraz po pierwszym aktywowaniu i w razie reinstalacji systemu przywracać aktywację z backup, działa w 100% pewnie i nie trzeba mieć połączenia z siecią, nie ma w tym nic nielegalnego, korzystamy ze swojej razy wykonanej aktywacji. Od razu mówię że nie zadziała po zmianie Mobo…