Ile rdzeni wystarczy?

Witam. Mam pytanie odnośnie smartfonów. Otóż ile rdzeni wystarczy by płynnie i bez zakłóceń przeglądać internet, filmy i słuchać muzyki?

Wiem,że do tych które umożliwiają granie w gry potrzeba mocniejszych profesorów z czterema rdzeniami. A jeżeli nie gram w gry to czy wystarczą mi dwa rdzenie? By serfować , pisać smsy, dzwonić , oglądać filmy i odtwarzać muzykę?

Dziękuję z góry i pozdrawiam.

To nie zależy od ilości rdzenie a bardziej od dobrego wyważenia procesor+RAM oraz oczywiście system.

Z ciekawostek zobacz porównanie SGSIII w wersji na USA (2 rdzenie) i Europę (4 rdzenie) - różnic praktycznie nie ma.

FIFA 12, Real Racing 2, BiA da się odpalić na 600 MHz i 256 MB RAM.

1

Pytanie jets mało precyzyjne, każdy system ma inne wymagania, na każdym wszystko inaczej działa. Równie dobrze możesz popatrzeć na rynek PC x86_64 i porównać procesory i systemy, gdzie też nie ma klarownej sytuacji.

Sama liczba rdzeni to nie jest wyznacznik wydajności.

Moim zdaniem teraz z telefonami jest jak z komputerami, dobry procesor(nie mylić z ilością rdzeni) + dobra grafika uciągnie wszystko .

Na pewno gry i aplikacje na smartfony nie są jeszcze tak zaawansowane jak te na PC, więc wystarczy jeden rdzeń porządnego procesora.

Nie dajmy się chwycić na chwyty marketingowe w stylu czterech rdzeni, bo obecne smartfony i aplikacje ich nie wykorzystują.

Dokładnie. Wszystko zależy od tego jak proc+RAM+system zostaną ze sobą spasowane. Swego czasu można było poczytać o Noki (nie pamiętam jaki model) który miał 2 rdzeniowca po 1,2GHz + 1GB RAM i klatkował na prostych rzeczach typu przeglądanie zdjęć i internet.

Ja mam prosty telefon Samsung Galaxy GIO Proc 1 rdzeń 800MHz + 512RAM + Android 2.3.6 i wszystko śmiga ładnie. Internet, muzyka czy pisanie smsów nie ma z nim problemu. Dodatkowo zainstalowałem Luncher PRO który przyspieszył działanie telefonu i jak dla mnie jest cacy. Najlepiej jak upatrzysz sobie jakiś telefon, tak aby specyfikacja Cię zadowalała i najlepiej jak byś miał możliwość go przetestować (jakiś kompis lub market) tak abyś sam mógł sprawdzić te rzeczy które Cię interesują.

mi tam do tego wystarcza 208Mhz + 128 MB RAM :lol: w moim SE W960i

ale tak jak wyżej zależy od konkretnego softu

Witam i od razu dziękuję za wyprowadzenie mnie z błędu. Jako nieobyta z smartfonami mogę się mylić jeżeli chodzi o techniczne właściwości.

Mówicie,że to zależy od Ramu, procesora i grafiki. Więc na przykład w którym wierszu będzie podana ilość ramu:

http://apps.t-mobile.pl/productApp-web/ … P&type=all ?

Mówiliście też,że ilość rdzeni nie świadczy o wydajności, a więc jakie możliwości oferuje czterordzeniowy smartfon , a jakie dwurdzeniowy?

W czym jeden jest lepszy od drugiego?

Dziękuję za odpowiedzi z góry.

Na stronie tej firemki nie ma podanych pełnych parametrów telefonu, ale akurat w przypadku xperii p procesor to st-ericsson novathor 2x1GHz, telefon ma też 1GB pamięci RAM i gpu mali 400.

Edit: gpu jest w najsłabszej dostępnej wersji (MP1), dlatego telefon może mieć problemy z grami 3d na średnich/wysokich detalach.

Dziękuję Ci @sadaj72 za odpowiedź. Pozdrawiam :slight_smile: