Ile realnie można zarobić na kartach steam?

Czytałem kilka artykułów i rozmawiałem z kolegą hardkorowym graczem, (strasznie sępi ode mnie te karty) niestety dalej nie kapuje o co w tym chodzi. Dostaje po 3 karty za każdą grę i tyle, nigdy nie zajmowałem się tymi społecznościowymi aspektami steamu. Niby wiem, że trzeba kupić lub wymienić z innymi pozostałe karty, żeby uzbierać zestaw. Pytanie tylko ile trzeba uzbierać kart/ zestawów aby otrzymać jakąś realną zniżkę na jedną grę  typu 25 % ? Czytałem też, że za karty otrzymujemy wirtualną gotówkę na zakup gier. Ile centów euro można uzyskać średnio za sprzedaż pospolitej karty? (minus 15% prowizji dla valve) A ile za sprzedaż zestawu kart? Ile jest warta karta Born to be wild z Tomb rider? Pytanie na koniec: Czy w ogóle opłaca się w to bawić, tak na zdrowy rozsądek?

 

Pozdrawiam!

Na steam masz wyjaśnione na czym polega zbieranie kart kolekcjonerskich https://steamcommunity.com/tradingcards?l=polish

 

Dokładnie musisz z bnich wytworzyć odznakę aby uzyskać kupon rabatowy na jakąś inną grę. Rabaty są od 10% do 90% ceny konkretnej gry.

Masz rynek steam i tam możesz sprawdzić po ile chodzi dana karta albo cały pakiet karty , zależy od gry itp, przeważnie chodzą tak po 10 centów.

Ja osobiście nie potrzebuje kasy na steam więc wytwarzam odznaki z nudów, Zależy od gry ile dropa ci kart, czasem 3 czasem 5 albo 6 różnie to bywa.

Zapominasz dodać, że wytwarzanie odznak to jest też niezła i kosztowna rozrywka czasami i dość wciągająca :slight_smile: Mowie tu o sobie :slight_smile:

ale tez mało sensowna ;D dostaje sie odznake , zniżke która jest lipna,emotke i tło ;D Sam robie odznaki , mam 27 lvl steam , wytwarzam je tylko i wyłącznie dlatego iż nie mam co robić z kartami a nie sprzedam ich bo mam zablokowany rynek steam :smiley:

Dziękuję za odpowiedzi. Czyli za jeden uzbierany pakiet kart z jednej gry nie dostaje od razu zniżki? Wiem, że to zależy od różnych czynników. Ile średnio trzeba uzbierać pakietów kart, żeby dostać zniżkę na grę?

zniżke dostajesz po wytworzeniu 1 odznaki, 1 odznake wytwarzasz z jednej gry np. z gry dostajesz 4 karty na 8 i musisz kolejne 4 jakoś zdobyć.

Dzięki