Ile ten dysk jescze pożyje?

Witam, mam “okazję” odkupienia od kolegi HDD 250 gb z bad sectorami. Bad sectory już “usunąłem” za pomocą MHDD, ale:

0df1e969edbb19cfm.jpg

I teraz moje pytanie, czy rzeczywiście jest źle i coś się dzieje, czy on po prostu wymienił złe sektory z zapasowymi no i wartość troche spadła(wzrosła) i o to mu chodzi?

Za dysk chce 20 zł, więc i tak chyba okazja :mrgreen:

brać. używaj go jako magazyn i będzie ok, czasami coś ci posieka. warto go wyczyścić do zera

może nie na temat ale strasznie duża temperatura tego dysku :lol: w takiej temperaturze żaden dysk długo nie pociągnie;p

temperaturę można bardzo łatwo obniżyć.

Pokaż cały smart bo tu nie widać wszystkiego.

mój chodzi w 58 od 2 lat i… nic 8)

222 realokowanych sektorów jak się nie mylę to trochę jest tylko tyle że nie jest blisko do progu i narazie nie wiadomo czy to postępuje regularnie czy stanęło na jakiś czas. Plus jeszcze remapowane sektory przez program MHDD. Jak możesz to przez tydzień czy dwa używaj na próbę i sprawdzaj czy ilość realokowanych sektorów będzie się zwiększała. Jak naprawiałeś MHDD czy skanowałeś to powinieneś mieć rozeznanie dodatkowe ile sektorów masz o zwiększonym czasie dostępu. No i nie podałeś całego smarta jak prosił Pan Ciuci ,

Wybacz, szklana kula mi się zgubiła :frowning:

Całość:

http://clip2net.com/s/2b52P

@Pan up

Nie komentuje nawet

EDIT:

Robiłem na szybko i zły dysk dałem, już dobry. Rzeczywiście troche im gorąco :confused:

EDIT2:

Ustawiłem podawanie wartości RAW w sys. dziesiątkowym.

Mylisz się jest ich 546.

Ten drugi screen jest chyba z innego dysku jak pierwszy co podałeś. Zgadza się pojemność dysku i zbliżone temperatury a firma inna.

Już poprawiłem, pomyliło mi się.

Możesz sobie porównać wyniki SMART za tydzień czy wartość przy 05 realokowanych sektorów się z większa systematycznie. Przy C7 UTRA DMA są jakieś błędy to sugerują wymienić kabel sygnałowy czy wpiąc do innego gniazda ale wartość błędu może pozostać taka sama. Przy dysku WD też przy C7 były błędy to można zadać pytanie czy linie napięcia zasilacza masz w normie albo dysk jest w podobnym stanie przy parametrze C7 chyba że coś z płytą główną. Podobne temperatury podwyższone mogą świadczyć że w obudowie jest ciasno a dyski są zamontowane blisko siebie to jak jest mozliwość zwiększyć odległość między nimi czy zamontować wiatrak. Jak używałeś MHDD to jak będziesz chciał to przeskanuj w odstępie tygodniowym i też mozna porównać prędkości odczytu sektorów czy zwiększyła się ilość o zwiększonym czasie dostępu.